Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Radek Kašpárek po kolapsu pochopil, že je zle: Měl jsem bobky, nesmím z dětí udělat sirotky

Uznávaný kuchař Radek Kašpárek.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
ZDRAVÍ

Kuchař Radek Kašpárek (41) se ve středu cítil tak mizerně, že měl pocit, že na něj jde infarkt. Manželka mu proto rychle volala sanitku. Jak se nyní cítí, o co šlo a o jakých změnách přemýšlí ve svém životě? To prozradil v povídání pro eXtra.cz.

Radek Kašpárek: Proč jsem zkolaboval

Hvězda české gastronomie cítila, že se skoro blíží její poslední hodina, naštěstí přes původní obavy ze srdečních potíží se ukázalo, že za vše mohl jen nahromaděný stres.

„Jel jsem z práce a bylo mi tak zle, že jsem byl rád, že jsem vůbec dojel domů. Manželka mi hned volala sanitku, protože se mi špatně dýchalo, na hrudi jsem cítil tlak a brněla mě levá ruka. Měl jsem vážně bobky, nebudu vám nic nalhávat. Takový stav jsem ještě nezažil. Bál jsem se, aby to nebyl náběh na infarkt. Doktoři nakonec usoudili, že to je z přetažení. Říkali mi, abych zvolnil a trochu myslel na sebe,“ prozradil eXtra.cz šéfkuchař Radek Kašpárek, který si nemůže vynachválit, jak se o něj postaral zdravotnický personál ve vinohradské nemocnici.

„Tělo zkrátka vyhlásilo stopku. Nabral jsem si toho asi příliš. Dělal jsem Masterchefa, Souboj na talíři, Field (restaurace Radka Kašpárka – pozn. red.), do toho chystám velké otevření nového provozu. Na jednoho člověka toho holt už bylo hodně,“ uznává nyní zpětně.

Kašpárek slibuje, že ubere

Radek Kašpárek práci miluje nade vše, teď v ní ale ubere.

„Tělo se ozvalo a já ten signál budu vážně respektovat. Byl to zdvižený varovný prst. Člověk se honí, aby zabezpečil děti, aby se měly dobře. Už si ale uvědomuju, že k čemu by jim to všechno bylo, kdyby přišly o otce. Musím víc myslet na ně i na manželku a trošku zvolnit,“ uvědomuje si v povídání pro eXtra.cz otec tří dětí. Kromě dvou dcer z prvního manželství a společného syna Sebastiana s manželkou Andreou vychovávají také ještě její dceru z předchozího vztahu.

„Budu se víc hlídat. Do teď byla na prvním místě práce, začnu myslet i víc na sebe. Mám v povaze myslet spíš na svoje okolí a v práci musí být vše na tisíc procent. Sám sebe a svůj zdravotní stav jsem nechával až na posledním místě,“ kaje se.

Cholesterol v rodině

Strach měl i kvůli možné dědičnosti zdravotních potíží.

Nemám úplně v pořádku krevní obraz, dlouhodobě totiž řeším cholesterol. Máme s ním v rodině problém. V pětačtyřiceti měl můj dědeček první infarkt, druhý v padesáti už bohužel nepřežil. Na cholesterol proto beru prášky. Není to tím, že bych se přecpával tučným, ale když to má člověk v genetice, nedá se s tím co dělat. Bohužel cholesterol nebolí, člověk se cítí dobře, ale pomalu se mu ucpávají žíly,“ vysvětluje.

„Upravím i životosprávu. Musím pravidelně jíst a pít hodně tekutin,“ slibuje šéfkuchař, který nedávno webu Novy prozradil zajímavosti z nové řady MasterChefa.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy