Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Radek Brzobohatý by se divil: Hana Gregorová se musí omluvit a zaplatit 650 tisíc

ROZSUDEK
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
TREST
Herečka Hana Gergorová (68) si tak dlouho zahrávala s ohněm, až se jí to nevyplatilo. Vdova po uznávaném Radoslavu Brzobohatém (†79) před časem za pět milionů prodala divadlo s jeho jménem, a to včetně jeho názvu (ten na něm byl asi nejcennější), pak ale začala provozovat další divadelní společnost s téměř totožným názvem. Rozhodce nyní rozhodl o tom, že měla původní divadlo poškodit, musí za to zaplatit 650 tisíc.

Hana Gregorová musí platit

Vánoce Hany Gregorové budou letos o trochu chudší a nejspíš ani její partner Ondřej Koptík nemusí dostat tak hodnotné dárečky, jaké by si představoval.

Vdova po hvězdě Všech dobrých rodáků či Ucha má podle pravomocného rozhodnutí do tří dnů zaplatit 650 tisíc Divadlu Radka Brzobohatého jako újmu za to, že sama provozovala Divadélko Radka Brzobohatého, čímž měla porušit smlouvu.

Tvrdá rána

Podle nálezu rozhodčího řízení se nyní má herečka vyhnout takovému označení společnosti, který by kdokoli mohl jakkoli zaměňovat s Divadlem Radka Brzobohatého. Zároveň rozhodce přikázal společnosti Gregorové veřejně se omluvit ve dvou významných denících a zaplatit také výše zmíněné odškodnění.

„Rozhodnutím jsem dostala krásný předvánoční dárek. Je to pravomocné. Protistrana s tím samozřejmě nesouhlasí a napadne nález u soudu, ale rozhodnutí nemá odkladný účinek,“ řekla eXtra.cz šéfka Divadla Radka Brzobohatého Romana Goščíková zvesela.

Obvinění z nekalé soutěže

„Měli jsme obchodní smlouvu o koupi divadla, jejíž součástí byla rozhodčí doložka. Jsem za to ráda, protože soudy se mohou táhnout dlouhá léta. I rozhodčí řízení trvalo dva roky, což vůbec nebývá obvyklé,“ ulevilo se jí.

„Podle nás se protistrana dopustila nekalé soutěže a v tom nám rozhodce vlastně přitakal. Klienti, kteří si objednávali představení, z jednání druhé strany nabyli dojmu, že si kupují vystoupení Divadla Radka Brzobohatého, tedy nás. Byla na tom vlastně postavená i jejich propagace,“ vysvětluje divadelní principálka a manželka režiséra Karla Janáka

Slova o pomluvách

„Kromě toho jsem se doslechla o opakovaných pomluvách. Od chvíle, co jsem divadlo koupila, se různí lidé měli dozvídat, že krachujeme. Připadalo mi zvláštní, že jsem za divadlo zaplatila tolik milionů a pak jsem se dočkala takového jednání,“ dodala Romana.

Právnička Gregorové pro Super.cz uvedla, že každý z účastníků byl částečně úspěšný. A to prý proto, že Goščíková po Gregorové měla chtít třikrát vyšší částku, než kterou jí rozhodčí řízení přikleplo. Jak šéfka Divadla Radka Brzobohatého předpokládala, slovenská herečka se opravdu nyní chystá dál soudit.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy