Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Radek Balaš ze StarDance je lepší než Baba Vanga: Finalisty uhodl dávno dopředu

Radek Balaš
Zdroj: archiv ČT
+ Dalších 22 fotografií
věštec
Vypadá to, že odteď mu sázkaři budou trhat ruce jen kvůli tomu, aby jim říkal své zatím vždy vycházející tipy! Bývalý porotce StarDance Radek Balaš totiž uhádl nejen posledních několik vítězů taneční soutěže, ale také už před časem bezpečně věděl, že ve finále letošní SuperStar budou Matouš Ruml, Veronika Kubařová a Jakub Vágner. Co za tím zázračným odhadem vězí?

Řekové mívali věštírnu v Delfách, režisér a choreograf Radek Balaš by si mohl jednu z fleku otevřít nedaleko Jílového u Prahy, kde má dům.

Trefa

„Myslím si, že jsou velmi zajímaví a mohli by dojít velmi daleko Matouš Ruml, Veronika Kubařová a Jakub Vágner Těmto třem věřím do budoucna,“ prozradil Super.cz v listopadu. A po sobotním finále je jasno: buď měl exporotce soutěže dobrý odhad, nebo oplývá kouzly a čáry a postup této trojice zkrátka nějak zařídil.

„Je to neuvěřitelné. Vůbec jsem si nedokázal představit, že by to tak opravdu mohlo dopadnout. Vždyť jsem viděl pouze jeden večer a pak ještě dávno půlku dalšího. Ale to mi nedalo celkový obraz, jelikož jsem stihl jen pár tanečníků. Nicméně možná už trochu něco poznám podle působení hvězd na parketu, jestli to mají naučené nebo to v nich je,“ řekl eXtra.cz skromně Radek Balaš

Vítěz

„Možná jsem dobrý tipař, ale zatím mi nikdo podíl z výhry nenabídl. Jen jednou jsem se vsadil hned druhý večer se Zdeňkem Chlopčíkem, že pokud Jitka Schneiderová nedojde do finále, tak sním svoje tkaničky od tanečních bot. Měl jsem pak nahnáno, přemýšlel jsem, že budu podvádět s černými špagetami, ale Jitka to nakonec vyhrála,“ směje se sympatický umělec.

Kdo tedy nakonec podle něj vyhraje? To už tipovat nechce. „Nevím, jak moc se kdo z těch tří zlepšil, jakým prošli vývojem. Kdybych viděl poslední dva večery, troufnu si vám dát tip, ale neměl jsem příležitost. Matouš prý v divadle fantasticky hraje Charlieho Chaplina, což ukazuje velký talent, Veronika jako herečka má s tancem také zkušenosti, je mimořádně pohybově disponovaná. Viděl bych to možná na souboj mezi nimi, ale i Jakub je z muzikantské rodiny, umí skvěle hrát na několik hudebních nástrojů, zpívá, perfektně slyší hudbu, skvěle frázuje, což se mu hodí i v tanci. Tak uvidíme,“ přemítá tipovací hvězda.

Komedie

Balaš, který se v mládí po boji se smrtelnou nemocí podruhé narodil, je velmi uznávaným divadelním režisérem, diváci milují jeho zábavné kusy, možná i proto si ho vyhlédli tvůrci pokračování filmu Špindl 2 Jacísi Snowboarďáci pro dospělé měli premiéru pátého prosince. A zatímco kritici se už tradičně bouří (takový Zdeněk Troška by mohl vyprávět), diváci posílají nadšené recenze.

„Jestli jsem si dobře tipl i při obsazování filmu, to uvidíme na základě výsledků. Pozval jsem na něj řadu přátel různých profesí, kteří nejsou zatíženi kumštem, aby se na komedii podívali výhradně jako obyčejní diváci. Těm se to strašně líbilo, nasmáli se, ženy si dokonce i poplakaly. Kromě humoru tam jsou i hezké vztahové roviny i láska. Nezbývá než doufat, že podobné reakce budou i v masovějším měřítku,“ dodal výborně naladěný rejža, který se za desítky let v divadle už naučil pointovat fóry, což se mu nyní mohlo hodit i u pokračování úspěšného Špindlu.

Související články

Další články