Tak teď už víte, kam nemáte jezdit na dovolenou. Jestli si totiž myslíte, že tahle megatarantule žije někde v pralese ve stromě, tak ano, sice máte pravdu, ale přesto byste měli být maličko vystrašení.

Kvůli kácení lesů samozřejmě ubývá jejího přirozeného prostředí, kde loví myši a brouky, a stěhuje do klasických prostor milovaných všemi pavouky – do vlhkého a teplého rohu vašeho baráku! A nejlépe kdyby všichni pavouci světa mohli, nacpali by se vám pod peřinu!

Vědci samozřejmě nad obří tarantulí slintají blahem, protože má pro ně krásnou kresbu a vzor. Kdyby byla nějaká soutěž pavouků, tahle by určitě dostala diplom a cenu v podobě mrtvé myši, ale my tady v redakci z Poecilotheria rajaei dvakrát nadšení nejsme.

Jednak má obrovské rozměry, rozpětí nohou přesahuje přes 30 centimetrů, a kdyby vám skočila na obličej, rozplácne se tam jako vetřelec a ještě jí ty nohy budou přečuhovat. Pak se tedy silně obáváme dne, kdy ze stromu vyhnaná obří tarantule skočí do nějaké přepravky s čerstvě natrhaným ovocem a pak ji tady v Albertu vybalí nějaký brigádník a pavouk s tak dlouhýma nohama mu zdrhne jako blesk.

A to přesně tam, kde bydlíte vy. Hezkou paranoii!