Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Radary ve velkých městech: Na 88 místech měří v BRNĚ, v PRAZE je jich o 6 méně

+ Dalších 20 fotografií
Měření rychlosti
Poslední policejní data ukázala, že nepřiměřená rychlost stojí za dopravními nehodami v 16,8 procentech případů. Není proto divu, že počty radarů neustále rostou. Posvítili jsme si na naše dvě největší města. Je až překvapující, že podle oficiálních záznamů se v Brně měří rychlost na větším počtu míst než v Praze.

Překročení rychlosti mezi dopravními přestupky, které policisté denně řeší, jasně dominuje. Strážcům zákona pomáhají radary, jimiž se to ve městech jenom hemží. Posvítili jsme si na situaci, jež s měřením rychlosti panuje v Praze a Brně.

V hlavním městě se rychlost měří na 82 místech. A odborníci se shodují, že by jich mělo být ještě víc. Podle nejaktuálnějších dat totiž v metropoli překračuje rychlost asi 300 tisíc řidičů ročně, a to jsou jenom ti, které se podaří automatickým systémům nebo policistům odhalit.

Na vybraných křižovatkách se navíc Praha může pyšnit systémy, které dokáží odhalit jízdu na červenou, funguje zde i detekce vjíždění na přechody. Pokud nedáte přednost chodcům v hlídané křižovatce, počítejte s tím, že vám přijde pokuta.

Až zarážející je fakt, že v Brně se rychlost měří dokonce na 88 místech, což je o 6 víc než v Praze. Pečlivě hlídané jsou vybrané ulice ve všech městských částech moravské metropole. V galerii se podívejte na přehled všech hlídaných úseků, mějte ale na paměti, že rychlost musíte dodržovat i tam, kde se radary nenacházejí.

Mohlo by vás zajímat

Další články