Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Rabín Karol Sidon se počtvrté oženil. Vzal si o 44 let mladší ženu mongolského původu. Foto nevěsty najdete uvnitř

Karol Sidon je ikonou evropského judaismu.
Zdroj: profimedia.cz
Vrchní zemský rabín Karol Sidon (74) je plný energie a znovu se oženil! Vzal si o 44 mladší ženu, jejíž kořeny sahají do Mongolska. Svatba s krásnou Ojuncacral Tuju (30) proběhla ve Vysoké synagoze v Praze.

Vztah rabína Karola Sidona a krásné Ojuncacral neměl vždy na růžích ustláno. Problémem bylo zejména to, že Ojuncacral k Sidonovi zahořela láskou v době, kdy byl ještě ženatý. Sidon se dlouho nemohl ženit, protože prostě nebyl rozvedený s Vlastou Rút.

Nyní je ale už vše v pořádku a sňatku nic nestálo v cestě. „K svatbě došlo ve Vysoké synagoze v Praze, což je součást pražské židovské obce. Akce proběhla za přítomnosti svědků. Po rozvodu a svatbě s novou manželkou se daly věci v životě rabína opět do pořádku,“ uvedl pro Lidovky.cz bývalý předseda Židovské obce v Praze Tomáš Jelínek.

V roce 2014 se Sidon vzdal po 22 letech funkce vrchního pražského rabína. Vrchním zemským rabínem ale zůstal. Tehdy svůj krok zdůvodnil tím, že ztrácí energii.

Panu Sidonovi přejeme, aby mu mladší manželka nyní energii hojně doplňovala. Ojuncacral Tuju má otce z Česka, matka pochází z Mongolska. Tuju vystudovala judaistiku a theologii na Husitské theologické fakultě, později k judaismu konvertovala a stala se Sidonovou asistentkou. Nyní svůj hluboký vztah pečetili před Bohem.

Související články

Další články