Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Půvabná Tereza Brodská slaví padesátku: Připomeňte si největší role této nestárnoucí herečky

Oblíbená česká herečka dnes slaví 50. narozeniny.
Zdroj: Facebook/Jana Brejchová fanclub/Česká televize
+ Další 4 fotografie
Dcera krásné Jany Brejchové a Vlastimila Brodského, herečka Tereza Brodská, dnes slaví významné životní jubileum - padesáté narozeniny. Pojďte si společně s námi připomenout její život a největší filmové a televizní role.

Tereza Brodská se narodila v Praze hereckému páru Janě Brejchové a Vlastimilu Brodskému. Po studiu na konzervatoři byla v angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, odkud šla do pražského Činoherního klubu a do Divadla Na zábradlí.

Větší oblibu než na divadle si ale zcela jistě získala u filmu a televize. Objevila se například v televizním seriálu Vlak dětství a naděje, kde si zahrála po boku Heleny Růžičkové a nedávného oslavence Stanislava Zindulky. V oblíbené sérii o Básnících ztvárnila roli Ute, ve filmu Všichni moji blízcí Hedviku, v Ulici zase Báru Jordánovou. Do nekonečného seriálu se ostatně vrací zpátky, ačkoliv si před časem řekla, že do stejného vlaku již nenaskočí.

Brodská je dvojnásobnou držitelkou Českého lva, kterého získala za hlavní roli v psychologickém filmu Dvojrole a za vedlejší roli v dramatu Má je pomsta. V jedenadvaceti letech se provdala za filmaře Jordiho Niuboa, jejich manželství ale vydrželo jen čtyři roky. Jejím druhým manželem je fotograf Herbert Slavík, s nímž má syna Samuela.

Související články

Další články