Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Půvabná Nšo-či slaví 80. narozeniny: Při první scéně Vinnetoua musela Marie Versini zemřít

Půvabná Nšo-či slaví 80. narozeniny: Při první scéně Vinnetoua musela Marie Versini zemřít
Zdroj: CSFD, profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
výročí
Marie Versini slaví neuvěřitelné 80. narozeniny. Od malička snila o tom, že si zahraje Vinnetouovu sestru. To ještě nemohla tušit, že role půvabné Nšo-či se stane splněným snem i prokletím. Marie Versini prožila život plný bolesti a zvratů.

Marie Versini se narodila dne 10. srpna 1940 v Paříži. Rodiče pocházeli z Korsiky, takže jí dali do vínku netypický vzhled. Uhrančivé oči a ostré rysy od dětství kombinovala s pevnou vůlí až tvrdohlavostí.

Ke knihám Karla Maye ji přivedl její tatínek, který byl profesorem na Sorbonně. Když jí četl o dobrodružství náčelníka Apačů, tak si malá Marie představovala, že jednou bude hrát Vinnetouovu sestru Nšo-či.

Kromě tatínka ji velmi ovlivnil o 17 let starší bratr André, který se živil jako scenárista a režisér. Při konkurzu na roli indiánské dívky jí pomohlo i to, že skvěle ovládala angličtinu, němčinu a italštinu.

Versini přišla na plac a čekala ji smrt

Když dostala roli, tak se objevilo několik problémů. Bála se jezdit na koni a měla psychické problémy při první scéně, kterou natáčela. Filmaři se rozhodli, že natáčení začne poslední scénou - Versini tak první den před kamerou hrála umírání.

Z velké role se nedokázala vymanit a když její bratr zemřel, poskytla několik rozhovorů, ve kterých přiznala, že pořád čekala na nějakou zásadní roli a nechápala, že tu nejdůležitější už má dávno za sebou. S rolí se smířila až vlastní autobiografii s názvem Byla jsem Vinnetouova sestra. S představitelem Vinnetoua Pierrem Bricem se stýkala i po natáčení a stali se z nich velcí přátelé.

Před rokem prožila nehezkou oslavu narozenin. Po ošklivém pádu si zlomila nohu a musela do nemocnice. Vypadlo to s ní bledě, ale z ošklivé zlomeniny se dokázala zotavit. Pozdrav do nemocnice ji zaslala i manželka Pierra Brice.

Od roku 1974 byla vdaná za filmaře Pierra Vialleta, který byl o 22 let starší. Její milovaný manžel zemřel v roce 2013 ve věku 94 let.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy