Skutečně spokojené můžete být jen vedle šťastného muže. A to může být větší oříšek, než se zdá. Mužské štěstí je totiž závislé na nepřeberném množství faktorů, které se dost těžko ovlivňují. O sexu se teď nebudeme bavit, to je samostatná kapitola, možná dvě.

Jediné, co k tomu řeknu, je, že pravidelný manželský sex a jeho frekvence jsou přímo úměrné výšce hladiny štěstí, které váš muž denně cítí. A ta hladina by neměla klesat. Ale zpět k tématu. Nám k rozveselení občas stačí jen hezká kabelka, boty, nový parfém, dovča za více než pár desítek tisíc, věci, které se dají koupit.

Chlapský pocit štěstí ovšem kromě těch zakoupitelných komodit, které si navíc pánové obstarají sami, takže dárek k narozeninám je vždycky výzva, souvisí i s aktuální mírou vnitřního uspokojení.

Z práce, z jídla, z dobře posekaného trávníku, když jim na sekačce nejede zpětný chod, z celodenního výletu na kola ve čtyřicetistupňových vedrech, kdy na vaší hladině štěstí v nejmenším nezáleží. Zkrátka mužská duše je pole neorané, kde se daří všemožným rostlinkám, které můžete marně hledat v atlasu a zkoumat jejich účinky, protože jde často o nějaký nově vzniklý, zatím nepopsaný hybrid.

Nedá se to srovnávat s našimi úhlednými vinicemi a dokonalými řádky brambor bez mandelinek. Chlapské štěstí je divoké, neuchopitelné a vzpírající se jakékoli snaze o řád. Ano, holky, máme to těžké, ale netřeba zoufat. I v té neuchopitelnosti se dají zakotvit jisté modely, které je možné opakovat. Jednak musíte chtít udělat téměř cokoli pro to, aby šťastný byl…

Zbytek příběhu si můžete přečíst na oficiálních stránkách Marty.

Jak to všechno začalo, se můžete dočíst ZDE. A pokud vás příběhy zaujaly, tak se můžete podívat na další vtipné historky ZDE.