Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Půvabná Kristína Spáčová z pohádky Čarovný kamínek: Zahrála si ve slovenské verzi Pana profesora

Kristína Spáčová v pohádce Čarovný kamínek.
Zdroj: Se souhlasem ČT/Mikuláš Křepelka
+ Další 2 fotografie
pohádka

Páteční večer bude na České televizi patřit vánoční pohádce roku 2019 Vánoční kamínek. Na rozdíl od většiny pohádek v této chybí princezna. Místo ní přichází na scénu němá hraběnka v podání mladičké Kristíny Spáčové, pro kterou se jednalo o první velkou příležitost před kamerou. A zdaleka ne poslední. Poté se objevila třeba ve slovenské verzi Pana profesora.

Jméno Kristína Spáčová nebylo v Česku před premiérovým uvedením pohádky Čarovný kamínek vůbec známé. Mladá a půvabná slovenská herečka byla v době natáčení pohádky ještě studentkou herectví. Další zkušenosti před kamerou získala v několika dílech slovenské verze seriálu Pán profesor a objevila se ve slovenském seriálu Sestričky.

Má blízko k přírodě

Ve vánoční pohádce roku 2019 hraje Kristína němou hraběnku Julii. „Moje postava se snaží změnit pohled člověka na přírodu a na vše živé, co se v ní nachází. Protože její bratr, hrabě Jindřich, se žene za penězi a pohodlností, která by mohla mít pro okolní přírodu katastrofální následky,“ uvedla Spáčová v rozhovoru pro Českou televizi.

Stejně jako její postava i herečka má blízko k přírodě. Právě o její ochraně by měla diváky pohádka poučit. „Pro mě je nejdůležitější jedno velmi aktuální téma, které je v dnešní době velmi důležité řešit. Je to ochrana přírody a všeho, co se v ní nachází. Jednou z myšlenek, kterou nám pohádka předá, je, že bychom si měli vážit toho, co nám příroda nabízí. Neměli bychom do ní bezcharakterně a bezdůvodně zasahovat. Často se říká, že je ten zásah nutný, že přírodě je třeba pouze dopomoci. Ale to není pravda, příroda naši pomoc nepotřebuje. Spíše my potřebujeme tu její,“ dodala Kristína.

O Vánocích hlavně nikam nespěchat

Rozpovídala se i na téma, co pro ni znamenají Vánoce: „Ve mně vytvářejí Vánoce krásný a uklidňující pocit, kdy vím, že mohu prožít chvíle s mými nejbližšími a můžeme jen tak sedět, povídat si a hlavně nikam nespěchat.

Kristína Spáčová se před dvěma lety serveru kultura.sme.sk svěřila, že ačkoliv vyrůstala v paneláku, rodiče ji vždy vedli k lásce k přírodě. Později si její rodina postavila dům na okraji města, kde se prý s přírodou sblížila ještě víc. Možná právě proto se tolik hodila na roli v pohádce Čarovný kamínek, za kterou je prý neskutečně vděčná.

Diváci se na ni mohou těšit v pátek ve 20:15 na ČT1, kdy ji uvidí ve zmíněné pohádce. Jde o netradiční podívanou, která vznikla ve spolupráci ČT se slovenskou stanicí RTVS. Čarovný kamínek je česko-slovenská koprodukční pohádka o víře v lidské dobro a jedné velké sázce. Příběh nás zavede do hlubokých lesů mezi pozoruhodné lesní bytosti.

Související články

Další články