1. Vytáčky – cvik na rozehřátí břišních svalů a na zúžení pasu – postavte se na šířku ramen (postavení nohou, chodidel na šířku ramen), zafixujte hlavu, postavení nohou i pánve a začněte se otáčet ze strany na stranu, ruce držíte spojené v pěst před hrudníkem. Takto se vydržte otáčet minutu, postupně můžete zvyšovat.

2. Zkracovačky s nataženýma rukama – lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenou, narovnané ruce si spojte k sobě, ruce natáhněte směrem ke stropu, s výdechem zatněte břišní svaly a vytáhněte se za rukama tahem (ne švihem) směrem vzhůru, stlačte nahoře břišní sval na sekundu a s nádechem si lehněte zpět na lopatky, ruce stále natažené. Lze si cvik ztížit i tím, že současně natáhnete i nohy. Proveďte 3 série, 12 – 15 opakování. Postupně můžete přidávat opakování.

3. Zkracovačky se současně zvednutou pánví – lehněte si na záda, pokrčte kolena, ruce si položte zkřížené na hrudník, nadzvedněte horní část trupu a zároveň zvedněte pánev a stlačte zadeček ve vrchním bodě, 3 vteřiny podržte a položte se zpět, proveďte 3 série, 12 –15 opakování.

4. Zkracovačky do boku na šikmé břišní svaly – lehněte si na záda, pokrčte kolena, zvedněte horní část trupu a ruce mějte podél těla ve výšce nad kotníky, pohybujte ze strany do strany, jako byste se chtěla pokaždé dotknout jednoho a poté druhého kotníku, pohyb je prováděn v částečném rozsahu, kdy stlačíte šikmý břišní sval. Proveďte 3 série, 20 opakování na každou stranu, poté můžete přidávat opakování.

5. Přítahy kolen k hrudníku – sedněte si na zem a ruce položte za sebe a opřete se o ně. Mírně zakloňte trup a nohy mějte pokrčené a ve vzduchu tak, aby tato pozice připomínala tvar písmena V. Přitáhněte kolena k hrudníku. Smršťujte svaly jakýmsi sbalováním břicha, čili se malinko přitáhne hrudník k pánvi. Proveďte 3 série, 12 – 15 opakování.

6. Nůžky – lehněte si na záda, rukama se podepřete. Zatněte břišní svaly a zvedněte nohy od podložky, bedra zůstávají stále přitisknutá k zemi! Nohama kmitejte ve vzduchu nahoru a dolů. Jakmile ucítíte, že už nejste schopné udržet záda v oblasti beder přitisknutá k podložce, povolte. Proveďte 3 série, opakování tolik, kolik zvládnete. Trenérka Míša však dodává, že když chtějí mít ženy perfektně vytvarované bříško, tak to není ani tak o cvičení, jako hlavně o stravě. Tak na to si dámy dejte také pozor.

Příště čtenářkám fitness trenérka Míša poradí, jak mít dokonale vypracované a zpevněné nohy bez celulitidy.