Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Půvab i talent: Krejčíková a Siniaková válí na Australian Open

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková válí na Australian Open
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
tenis

České tenistky Barbora Krejčíková (26) a Kateřina Siniaková (25) jsou na Australian Open ve čtvrtfinále ženské čtyřhry. Ve třetím kole dokázaly porazit americké tenisové jedničky svou "agresivní" hrou, která byla opět ohromnou podívanou. Podaří se těmto bojovnicím opět uspět a dosáhnout pohádkové sezony, stejně jako minulý rok? 

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily v osmifinále Australian Open americké tenisové jedničky Danielle Collinsovou a Desirae Marii Krawczykovou. Češky získaly první sadu díky brejku za stavu 4:4, ve druhém setu sebraly soupeřkám podání za stavu 2:2. Samy naopak Američankám nenabídly ani jeden brejkbol.

"Byl to náročný zápas. Snažily jsme se hrát agresivně a udržely jsme si servis, což bylo nakonec rozhodující," řekla Siniaková na kurtu. "Spolu si hru užíváme a dobře pokrýváme kurt. Mám radost, že se nám tolik let společně daří, a doufám, že to bude pokračovat," doplnila Krejčíková.

Povedou si tenistky podobně jako minulou sezonu?

České tenisové hvězdy zažily minulý rok pohádkovou sezonu. Společně získaly dva tituly na okruhu WTA, vybojovaly triumf na Roland Garros, opanovaly i olympijský turnaj ve čtyřhře a také přidaly i vítězství na Turnaji mistryň.

Letošní sezonu zahájily opět v ohromném tempu, o postup do semifinále prvního grandslamu sezony si loňské finalistky zahrají s americko-australským párem Caroline Dolehideová, Storm Sandersová.

Tenistkám jsou v boji o vítězné triumfy oporou rodina i fanoušci. Kateřině Siniakové pak i partner, profesionální tenista Tomáš Macháč, který si na Australian Open také zahrál, avšak jej ve druhém kole porazil Američan Cressy a jedenadvacetiletý Čech po čtyřsetové porážce přišel o sérii jedenácti výher.

Na Australian Open Tomáše ještě čeká smíšená čtyřhra společně s Kateřinou Siniakovou. Dostali divokou kartu? "Napadlo nás, že bychom o ni mohli zkusit požádat, když je Katka první na světě v deblu a mně se tady podařilo dvakrát za sebou se kvalifikovat. Navíc jsme spolu jako pár. Zkusili jsme štěstí a povedlo se. Jsem moc rád, že tady ještě můžu potrénovat a poprvé si zahrát mix," řekl Macháč pro deník iDnes se slovy, že se na tenisovou spolupráci se svou partnerkou těší.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy