Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Putinovo tajemství: Údajná milenka ruského prezidenta má mít majetek v hodnotě 100 milionů dolarů!

Ruský prezident Vladimir Putin vrací úder.
Zdroj: Profimedia
Rusko

Za globálním projektem Pandora Papers, který zveřejnil dokumenty třiceti světových vůdců v uniklých dokumentech, stojí Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů. Podle dostupných informací by mělo být odhadované jmění dlouholeté milenky ruského prezidenta Vladimira Putina (68) více než sto milionů dolarů. A to navzdory jejímu dřívějšímu skromnému zázemí, jak informoval New York Post.

Více než šest set investigativních novinářů z celého světa spolupracovalo na projektu Pandora Papers, který byl nedávno zveřejněn. Vydali offshorové aktivity a skryté majetky více než stovky miliardářů a také více než třicítky hlav států i vlád. Nechyběl mezi nimi ani český premiér Andrej Babiš (ANO), jordánský král Abdalláh II. nebo ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Seznamu se ovšem nevyhnul ani současný prezident Ruska Vladimir Putin. Šestačtyřicetiletá údajná milenka Svetlana Krivonogikh je s Putinem spjata ještě z dob, kdy byl v devadesátých letech místostarostou jejího rodného Petrohradu. Údajně spolu mají mít i dceru.

Má vlastnit jachty a luxusní byty

Podle webu Pandora Papers má být její odhadované jmění sto milionů dolarů, které měla získat nelegálním způsobem. Vlastnit má elegantní byty na různých lokalitách nebo jachty, a to navzdory tomu, že pochází z velmi skromných poměrů. Měla by mít také díky Putinovi několik společností na Panenských ostrovech, díky nimž si koupila luxusní byt v Monte Carlu za čtyři miliony dolarů a další v Petrohradu, jak informoval zahraniční New York Post.

Putin popřel jakékoliv vazby na tyto společnosti. List The Guardian uvedl, že uvězněný vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj (45) ruského prezidenta označil za „nejbohatšího muže světa.”

Související články

Další články