Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Putin v lednu skončí jako prezident, tvrdí zahraniční média. Šéf Kremlu má prý parkinsona

spekulace
V zahraničních médiích se začala objevovat zpráva, že ruský prezident Vladimir Putin (68) trpí Parkinsonovou chorobou, kvůli čemuž by mohl rezignovat. Z funkce prezidenta by podle moskevských zdrojů měl odstoupit v lednu.

Stávající prezidentský mandát vyprší Putinovi v roce 2024. Ruští zákonodárci přišli začátkem týdne s návrhem zákona, který by rozšířil imunitu ruského prezidenta. Putin by tak mohl imunitu využívat doživotně.

Odstoupení už v lednu

Jenže mezitím se začaly internetem šířit informace, že ruský prezident Vladimir PutinParkinsonovu chorobu. Spekulace, že prezident trpí zákeřnou chorobou, se nezačali objevoval poprvé.

Jak uvádí britský deník The Sun, kritik Kremlu profesor Valerij Solovjev řekl, že bývalá milenka prezidenta a gymnastka Alina Kabajevová naléhá na Putina, aby se odebral do důchodu. K odstupu ho mají vyzývat i dcery Maria Voroncevová a Katerina Tichonovová.

Profesor mimo to řekl, že by Putin měl brzy jmenovat nového předsedu vlády, který by se následně mohl stát jeho nástupcem. Podle zahraničních médií by měl Putin odstoupit v lednu.

Související články

Další články