Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Putin omilostnil muže, který kladivem zabil vlastní babičku. Svobodu dostal za vraždění Ukrajinců

Vladimir Putin se setkal s nespokojenými matkami vojáků na frontě. Ukázalo se, že jde o nastrojené divadlo.
Zdroj: Profimedia.cz
Milost

Rus Dmitrij Karjagin v roce 2014 zabil vlastní babičku, za což si měl následně odpykat 14,5 roku v trestanecké kolonii. Jakmile ale začala válka na Ukrajině, byl spolu s dalšími vězni naverbován do bojů. Nyní mu vypršel kontrakt a on dostal od prezidenta Vladimira Putina milost, jak píší Novinky.

Ve Wagnerově skupině, jejíž členové se účastní bojů na Ukrajině, jsou také bývalí odsouzení vězni. Během služby jsou placeni, ovšem nedostávají takovou mzdu jako dobrovolníci. Skupina zveřejnila video na webu RIA FAN, na němž byl zachycen také odsouzený vrah Dmitrij Karjagin.

Vrah dostal milost

Ten v lednu 2014 zavraždil v Kazani svou sedmaosmdesátiletou babičku, která byla veteránkou druhé světové války, jak píší Novinky. Muž měl babičku přemluvit k prodeji bytu, následně ji odvezl do garáže, kde ji udeřil kladivem do hlavy. Žena na zranění zemřela.

Příbuzným měl Dmitrij tvrdit, že se babička přestěhovala na Ukrajinu. Za svůj čin byl odsouzen na 14,5 roku v trestanecké kolonii. Kvůli válce na Ukrajině byl však naverbován k Wagnerovcům, a když mu vypršel kontrakt, spolu s dalšími odsouzenými trestanci dostal milost.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy