Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Půlstoletí Jana Kollera: Legendární kanonýr má po rozvodu novou kočku, za dětmi jezdí do Monaka

Fotbalista Jan Koller
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 7 fotografií
NAROZENINY

Bývalý vynikající fotbalista Jan Koller dnes vstupuje do klubu padesátníků. Jeho kariéra byla dlouhá a úspěšná, prošel několika slavnými kluby a řadu let nastupoval i za reprezentaci, ve které stále i dnes drží rekord v počtu nastřílených branek. Nedávno šel do kin i film, který jeho fotbalový život mapuje. A jak Koller řekl pro TN.cz, díky snímku se stal lepším člověkem.

Čahoun Jan Koller je jedním z nejlepších fotbalistů v historii české reprezentace. S 55 góly je dokonce dodnes jejím nejlepším střelcem.

Ligovou kariéru nastartoval ve Spartě, jenže tam neodhalili jeho potenciál, a tak ho poslali do belgického Lokerenu. V něm 202 centimetrů vysoký útočník nazul úžasné střelecké kopačky, stal se nejlepším kanonýrem soutěže a po třech letech přestoupil do Anderlechtu, za který odehrál další dvě sezony.

Koller byl v Belgii vyhlášen nejlepším fotbalistou sezony a vysloužil si přestup do slavného německého Dortmundu, ve kterém se jako spoluhráč setkal i s Tomášem Rosickým. Dino, jak kamarádi Kollerovi přezdívali, s Borussií získal v roce 2002 bundesligový titul a zahrál si i finále Poháru UEFA.

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka

V roce 2006 odešel do Monaka, hrál také za Norimberk, ruskou Samaru a Cannes. S reprezentací startoval na třech evropských šampionátech i na mistrovství světa v roce 2006, na kterém dal gól v souboji s USA. Svou profesionální kariéru ukončil v roce 2011 a poté začal hrát v nižších soutěžích za Smetanovu Lhotu.

Kollerova kariéra byla dlouhá a velmi úspěšná. Loni v srpnu šel do kin i film Jan Koller: Příběh obyčejného kluka, který získal mnoho pozitivních ohlasů. „Mám velkou radost, že se film tak líbí, a myslím, že se opravdu povedl. Díky filmu jsem se stal otevřenější a myslím, že jsem díky tomu i lepším člověkem,“ citoval Kollera web TN.cz.

Děti Jana Kollera

Jan Koller je otcem dvou dcer, které má se svou bývalou manželkou Hedvikou, s níž se před časem rozvedl. „Myslím si z vlastní zkušenosti, že by spolu lidi neměli být jenom kvůli dětem, že to není dobře. A kdybychom se spolu rozešli dřív, bylo by to lepší. Oba nás to poznamenalo. Oba jsme se obětovali stejně,“ citoval Blesk.cz slova Hedviky z knihy Ženy za zády.

Koller však sám nezůstal a nyní randí s krásnou Zuzanou Petzold, která si sedla i s jeho dcerami. Hedvika hraje volejbal, Kateřina má jako koníčka gymnastiku. Obě žijí v Monaku a rodiče je mají ve střídavé péči.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy