S nožem v ruce minulé září napadl svého spolubydlícího syn slavného akčního hrdiny Jeana-Claudea van Damma. Ten sice občas ve filmech přestřelí, v soukromí je to ale kliďas a spořádaný občan. V tomto směru se nejmladší synek Nicholas van Varenberg.

Tomu se na rukou ocitla želízka poté, co vyhrožoval kamarádovi smrtí. Policie k němu domů zamířila na základě záběrů z bezpečnostních kamer. Pěstmi rozmlátil kus zdi a poničil výtah, od kterého se vlekla krvavá stopa až do bytu.

Van Varenberg na spolubydlícího zaútočil proto, že otevřel policistům dveře. Ti ale odjeli. V bytě se následně zabarikádoval a druhá hlídka, která přijela, se do něj pokoušela dostat dvě hodiny. Kamarádovi držel syn známého herce u krku velký kuchyňský nůž a řval na něj, že rodiče mu budou chystat brzy pohřeb.

Napadený nakonec z bytu utekl a z recepce van Varenbergovi zavolal. Ten se nechal vylákat, dole už ale čekali strážci zákona.

Mladý násilník se teď před soudem ke všem obviněním kvůli polehčujícím okolnostem přiznal. Definitivní verdikt má padnout 3. října. Je ale nepravděpodobné, že by šel van Dammův syn za mříže, půjde spíš o podmíněný trest.