Tento vzorec už je dobře známý: Odečtěte rodiče a přičtěte teenagera, který je sám doma. Vynásobte to množstvím přátel, kteří jsou pozváni na velkolepou party prostřednictvím sociálních sítí, a vyjde vám… pořádný průšvih.

Své o tom ví i šestnáctiletá Brodie Norman, žijící v hrabství Leicestershire v Anglii. Ta se svých rodičů nejprve zeptala, zda by si v době jejich nepřítomnosti nemohla pozvat několik přátel. Oba s tím v dobré víře souhlasili. Netušili však, že Brodie zveřejní informace o plánované akci (včetně adresy jejich domu) na FacebookuTwitteru.

Co následovalo, není těžké uhodnout. Na večírek dorazilo několik desítek lidí, kterým se podařilo způsobit škodu za cca 120 000 Kč. Společnými silami zdemolovali většinu pokojů i zahradu. „Můj dům se asi rozpadl, haha,“ uvedla později Brodie na Twitteru. Vedle fotografie zničené zahrady připsala: „Takže po včerejší party dlužím mámě a tátovi asi 120 tisíc…“

Netřeba snad dodávat, že její rodiče to nijak nepobavilo. Když po svém návratu zjistili, že rodinný dům v ceně 10 milionů Kč je zcela vypleněný a po jeho střeše tančí opilí teenageři, upadli do šoku. Později označili Twitter za „ďáblův nástroj“. „Mladí lidé jsou nedostatečně informováni o tom, jak nebezpečné mohou sociální sítě být. Měli by se více vzdělávat,“ podotkli smutně Normanovi.