Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Ptala se na Instagramu, jestli se má zabít: Většina lidí byla pro, tak to dívka (†16) udělala

zbytečná smrt
Naprosto nepochopitelná tragédie se stala stala v Malajsii. Teprve šestnáctiletá dívka spáchala sebevraždu potom, co její sledující na Instagramu v anketě odhlasovali, že to má udělat. O případu informoval server britského deníku The Guardian.

Šestnáctiletá dívka se ptala svých sledujících na Instagramu, zda si má vybrat smrt, nebo život. Lidé v anketě odhlasovali, že dívka z Malajsie si má vzít život a ona tak o hodinu později učinila.

„Hodně důležité, pomozte mi vybrat Ž/S,“ napsala dívka na svoji sociální síť. Policie nezveřejnila totožnost dívky, ale podle jejích informací dlouhodobě trpěla depresemi. Svůj život ukončila skokem ze střechy budovy.

„Byla by ta dívka stále naživu, kdyby ji uživatelé Instagramu nepodporovali v tom, aby si vzala život? Kdyby jí někdo nabídl pomoc a poradil, aby vyhledala odbornou péči, poslechla by ho? Ovlivnilo hlasování její konečné rozhodnutí vzít si život? Pokud je pokus o sebevraždu trestný, možná by mělo být trestné i nabádání k sebevraždě,“ řekl malajsijský právník a poslanec Ramkarpal Singh.

Šedesát devět procent lidí na Instagramu hlasovalo pro dívčinu smrt. Všichni se shodují na tom, že tato smrt byla naprosto zbytečná, ale v Malajsii je otázka psychických problémů a depresí stále ještě tabu.

„Máme zodpovědnost za to, aby se uživatelé Instagramu cítili bezpečně a měli dostatečnou oporu. Prosíme všechny, aby nahlašovali nevhodný obsah a zavolali pomoc, pokud uvidí někoho, kdo je v ohrožení života,“ řekla mluvčí Instagramu pro Asii a Tichomoří.

Související články

Další články