Ve světě mají Černý pátek, my v Česku, tedy konkrétně v ruské vesnici Karlových Varech, máme Modrou noc, která proběhla z úterka na středu. Zatímco ve světě se ve slevě prodává elektronika a oblečení, u nás se slevují banány, pomeranče a párky.

A co udělá správný český občan, když na úterní večer vymyslí snaživka z PR Kauflandu název Modrá noc a stáhnou cenu zboží o pár korun? Český občan jde, prostojí přede dveřmi několik hodin, jako zbraň si vezme vozík a s ním pak přejíždí všem nohy a klidně by přejel i celého člověka, jen aby stihl banán za devět korun.

My ani nevíme, kolik normálně stojí banán JEDEN, natož trs.

Největší vtip na tom ale je, že tahle celá Modrá noc netrvala jen jednu, ale trvá několik nocí a končí ve tři hodiny ráno tento pátek. Takže kdo umí číst a nechová se jako primitiv, ten si dá ráno kávičku, snídani, v klidu přečte noviny a pak jde nakupovat, aniž by se musel s davem lidí prát o první místo u dveří a pak lítat po baráku a házet si všechno do koše.

Jo moment, člověk, který si přečte ráno noviny a pak jde kultivovaně nakupovat, by nikdy nezareagoval na to, že banán stojí ve slevě devět korun. Ten totiž jeho obvyklou cenu nezná. Stejně jako my.