Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Psychopat s kamionem bezohledně předjížděl protisměrem přímo před zraky policistů. Může přijít o řidičák

Neuvěřitelně bezohledný a nebezpečný manévr zachytila kamera policejní hlídky na Mikulovsku. Cizinec, který tam se svým kamionem předjížděl jiný, pomaleji jedoucí, porušil snad všechny možné dopravní předpisy a ohrozil několik dalších řidičů. Předjížděl totiž na místě, ve kterém je to zakázané, neměl dostatek prostoru a evidentně jel velmi vysokou rychlostí. Video zveřejnili jihomoravští policisté na Facebooku Policie ČR.

"Na hlavním tahu na Brno mohla hlídka jen těžko uvěřit vlastním očím, šofér zahraničního kamionu totiž několik stovek metrů nebezpečně předjížděl pomalejší nákladní automobil. Devětapadesátiletý cizinec přitom ale s naloženým kolosem strávil desítky sekund v protisměru a nerespektoval nejrůznější dopravní značení. Na jeho hazard naštěstí ostatní řidiči rychle zareagovali a raději uhýbali ke krajnici," uvádí k děsivému videu policejní mluvčí Petr Vala a doplňuje, že v tu chvíli už mu byla hlídka policie v patách.


"Dechová zkouška byla negativní. Na místě šofér zaplatil nejvyšší možnou desetitisícovou kauci, jeho počínáním se bude zabývat správní orgán. Počítat ale bude muset s tím, že nějakou dobu určitě nebude moci řídit. Za nebezpečné předjíždění a ohrožení ostatních účastníků silničního provozu mu totiž hrozí až roční zákaz řízení a k tomu navíc až desetitisícová sankce," doplňuje Vala.


Zdroj náhledové fotografie a videa: Policie ČR

Související články

Další články

Nejnovější kauzy