Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

Psychologové potvrdili, co už dávno víme: Obdivovatelky 50 odstínů šedi mají psychické problémy

Psychologové vlastně na nic nového nepřišli.

Psychologové potvrdili to, co už dávno víme. Tedy že se mezi fanynkami 50 odstínů šedi vyskytují často psychicky nevyrovnané a nemocné ženy. Informaci přinesly novinky.cz.

Není náhodou, že psychologové z Michiganu přišli na to, že se mezi čtenářkami knihy Padesát odstínů šedi často objevují ženy, které trpí poruchou příjmu potravy, jako je anorexie nebo bulimie, a ženy, které žijí s násilnickými a despotickými muži.

Hlavní postava románů Christian Grey totiž vykazuje prvky chování typické pro tyrany – pronásledování, obtěžování, zastrašování, společenskou izolaci a sexuální násilí. Hlavní hrdinka zase projevuje znaky typické pro zneužívanou ženu, a to je ztráta identity, strach a pocit bezmoci. Není divu, že se tak některé ženy v hlavní hrdince poznaly.

„Pokud ženy zažívaly poruchu příjmu potravy před čtením té knihy, pak v nich Padesát odstínů jen posílilo tyto zkušenosti a zhoršilo související trauma. Zároveň přibylo i žen, u nichž tyto problémy propukly právě po přečtení knih,“ říká doktorka Amy Bonomi z Michigan State University.

Psychologové též varují před fenoménem erotických románů plných násilí. Podle nich podporuje a uchovává násilí.

Mohlo by vás zajímat

Další články