Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Smrt Victorie Velvet vypadá jako rozšířená sebevražda, soudí psycholog. Prozradil, co mohlo být rozbuškou

Jan Beer, David Thomas Blyth a Victoria Velvet
Zdroj: Se souhlasem J. Beera, profimedia / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 17 fotografií
NÁZOR

Jak jsme v eXtra.cz již informovali, zpěvačka Victoria Velvet (†40) byla zavražděna, podle tureckých médií má být údajně vrahem její manžel David Thomas Blyth (†53), který pak zbraň namířil i proti sobě. Nové poznatky od blízkých naznačují, že důvodem měla být těžká žárlivost a to, že žena chtěla svého partnera opustit. Psychoterapeut Jan Beer sdělil, že podle těchto informací to vypadá na rozšířenou sebevraždu.

Psychoterapeut: Victoria Velvet jako oběť rozšířené sebevraždy

„Bohužel mi napsala i to, že už se následně do Ankary nevrátí a zůstane tady v Česku. Že manžela opouští i s dětmi, že chce život bez nevěr a stresu pro děti. Kdo mohl tušit, že toto rozhodnutí ji bude stát její život a ze tří dětí udělá sirotky... Po tom, co jsem četla, jsem přesvědčena, že se začali hádat kvůli esemeskám, které psala Viky kamarádkám. Že si je přeložil a v afektu jí ublížil,“ sdělila pro Blesk.cz kamarádka zesnulé Victorie Velvet.

A co na to odborník? „Pokud je pravda, že ji dotyčný zabil poté, co se rozhodla ho opustit, pak by mohlo jít o druh takzvané rozšířené sebevraždy, kdy se pachatel po rozhodnutí vzít si život odhodlá k tomu vzít s sebou navíc svého nejbližšího,“ sdělil eXtra.cz psychoterapeut Jan Beer.

„Jsou to občas velice tragické osudy. Známe to nejen ze světa, ale trochu i v Česku. Známý byl například případ příslušníka Vězeňské služby, který sprovodil ze světa sebe i svou ženu,“ vybavuje si znalec lidské duše.

Victoria prý měla italské manželství od rána do večera a docela si v tom měla libovat. „Co se týče temperamentu, samozřejmě určití lidé jsou vášnivější, žárlivější, reakce takových lidí jsou rychlejší,“ podotýká Beer. „Je fakt, že temperament tím, jak je vrozený, pak má vliv na dynamiku osobnosti,“ všímá si také.


Zabila ji žárlivost manžela?

Žárlivost je také spouštěč. „Je to emoce. Byť silná, tak stále obyčejná emoce. Bez emocí být nejde. Ale samozřejmě existují jedinci, kteří některé své emoce nemají na uzdě, neovládají se při jejich projevu. Souvisí to samozřejmě i s oním temperamentem.“

„Jde o jistou dedukci, ať už oprávněnou nebo ne, o reakci na určitý podnět. Tím, že ten podnět jistým způsobem zasahuje do bubliny, která ho obklopuje, mohl se dotyčný muž cítit z nějakého důvodu ohrožen a mohl reagovat naprosto neadekvátně. Bez vyšetření této osoby před jejím skutkem můžeme ale jen spekulovat,“ krčí rameny psychoterapeut.


Nikdy nelézt partnerce do mobilu, radí odborník

A varuje také před dalším aspektem případu. Podle některých spekulací se měla dvojice pohádat poté, co manžel Victorii "projel" telefon a přeložil si některé její esemesky.

Obsah mobilního telefonu je výsostné soukromí každého z nás. A pokud nedostaneme přímý souhlas, nemáme v mobilu naší drahé polovičky co šmírovat. Záleží opravdu jen na každém z nás, jak si pro toto nastavíme pravidla ve vztahu. Pokud byli zvyklí si telefony ukazovat, jestliže na tom panovala shoda, větší opatrnost ze strany zesnulé by byla na místě. Ale to už se nedá vrátit zpátky,“ dodal pro eXtra.cz Beer.

Zatím probíhá vyšetřování, ve hře je kromě vraždy ze strany manžela i nešťastná náhoda (smrt ženy po nechtěném pádu) a také zavinění třetí osoby.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy