Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Psycholog o eskapádách Petra Kolečka: Nepochopil sám sebe, žije ve fiktivním světě. Jeho holky prožívají zatmění, říká

Psycholog o Petru Kolečkovi: Nechápe sám sebe, holky mají zatmění
Zdroj: herminapress, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
NÁZOR

Milostnými eskapádami scenáristy Petra Kolečka (39) se baví pomalu už celý národ. A to včetně lidí, které jinak klepy ze soukromí známých osobností nezajímají. Co ale může být za jeho přelétavým chováním vůči Anetě Vignerové (35) a Denise Nesvačilové (31)? Psycholog pro eXtra.cz řekl svůj názor.

Scenárista Petr Kolečko (39) je chvíli nevěrný, pak se vrátí ke své bývalce, o pár dnů později skončí zase s milenkou, za dalších pár měsíců si pak svou ex rovnou vezme za ženu, jak ta přiznala na svém Instagramu. Přitom poté má dál udržovat styky se svou druhou láskou. Je tohle takzvaně „normální“? Jde o „obyčejné podvádění“ modelky Anety Vignerové a herečky Denisy Nesvačilové na střídačku, anebo za tím může být i něco jiného?

Redakce eXtra.cz se zeptala psychologa Rostislava Prokopjuka, který pomáhá s problémy duše i řadě českých celebrit.

Psycholog: Petr Kolečko má rozdvojený život

Jeden muž stále opakovaně přebíhá od jedné dívky ke druhé, obě z nich mu opakovaně odpouštějí nevěry. Co vy na to?

Z pohledu psychologie může být u takového člověka paradox geniality. Na jednu stranu je strašně talentovaný a pracovitý, má ale trošičku dvojí život: jeden žije, když píše, co dává na papír, a pak je tu osobní život. Strašně se to liší. U takových umělců by asi ten život neměl být až tak rozdvojený. Když už má metr na hrdiny, kteří se pak zhmotňují na filmových plátnech a televizních obrazovkách, měl by ho mít i na sebe.

Slyšel jsem názor, že dotyčný může trpět narcistní poruchou osobnosti. Souhlasíte s tím?

To se projevuje úplně jinými způsoby chování. Když balí jednu a k tomu druhou a oběma něco slibuje, je to o něčem trošku jiném. Je klidně také možné, že jak jeho život nevypadá podobně jako život jeho hrdinů ze scénářů, tak se jim chce přiblížit. Může jít o nějaký vnitřní stav, možná doteď nepochopil sám sebe. Třeba je právě v tom jeho genialita, že doteď nepochopil ani to, co dělá, a stejně to ze sebe chrlí.

Doufá, že přijde na to, co chce

Nemůže to být tak, že buď je vodí za nos schválně, nebo že se v tom plácá a je z toho všeho nešťastný?

Vidím dvě varianty: vypočítavost, že čeká, co mu to dá, anebo je to ono nepochopení sebe sama s tím, že zkouší různé varianty a doufá, že třeba náhodou přijde na to, co vážně chce.

On nevnímá, že je to celé špatně i vůči dalším dvěma aktérkám příběhu?

Díky své slávě, díky všemu, čeho dosáhl, může být trochu mimo realitu. A vytváří si nějaký svůj svět. Taky je možné, že jde jen o scénář k dalšímu filmu, který realizuje v praxi.

Z hlediska lidských vztahů to ale prostě nemůže být v pořádku, že?

To ne. Může se stát, že tyto toxické vztahy brzy skončí a zůstane sám. Mám z toho dojem, že nachytává ty holky, které na něm mají tendenci takzvaně uletět. Každá to neudělá. Je to obyčejný člověk, ale s charismatem, je to tvůrčí osobnost. Pořád je vidět, komunikuje s nejlepšími herci. Někomu ta aura kolem něj může zatemňovat úsudek. Taková dívka může zažívat okamžiky štěstí, že ho sbalila, a co bude dál, o tom už nepřemýšlí. Ale myslím si, že on sám o tom taky neuvažuje.

Teprve když se jim všem rozsvítí, začnou přemýšlet o tom, co dělali, a ponesou si za to dospělou zodpovědnost.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy