Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Psycholog Kudláková z Byl jednou jeden polda přestala hrát. Jana Synková (77) pro eXtra.cz: Už přesluhuju

Jana Synková (77) pro eXtra.cz: Už přesluhuju
Zdroj: Se souhlasem CinemArt

Téměř celý národ si herečku Janu Synkovou pamatuje jako promovaného psychologa Jiřinu Kudlákovou z trilogie Byl jednou jeden polda nebo jako tetu Kateřinu z filmového ztvárnění knihy Saturnin. Filmová a divadelní herečka ale v poslední době už nehraje. Co o tom řekla eXtra.cz?

Jana Synková: Nehraju. Potřebuju klid

O herečce Janě Synkové jsme od jejích kolegů slyšeli, že na tom momentálně nemá být úplně nejlíp, proto se ji redakce eXtra.cz rozhodla kontaktovat.

„Nehraju a nezkouším. Potřebuju klid, odpočívám,“ řekla eXtra.cz Jana Synková a přitakala, že má jít o zdravotní problémy. Každopádně doufá, že se do divadla zase někdy bude moci vrátit.

V divadle Ypsilon podle našich informací aktuálně řeší, jak to bude dál. Představení Jezinky a bezinky, v němž excelovala po boku Zuzany Kronerové, už bylo zrušeno. „Dohání ji bohužel věk,“ tvrdí zdroj z divadla.

Prodělala covid

„Nic vážného to není, vede se mi dobře. Ale věkem už přesluhuju. A teď jsem prodělala covid,“ konstatovala umělkyně, která svým komediálním umem, jenž předvedla i jako drbna Horáčková v nedávné trilogii Zdeňka Trošky Babovřesky, bavila a baví generace diváků.

Vzpomínka na Poldy a Babovřesky

A jak nám prozradila, ani za Byl jednou jeden polda, ani za novější trojici filmů se nestydí.

„Ty filmy jsou prostě jiný žánr. Pro zábavu, na uklidnění. To člověk někdy potřebuje,“ říká herečka, které bylo sice velmi náročné porozumět, ale přesto by člověk neřekl, že by měla mít vážnější potíže, jak o ní koluje.

Důchod s Sheldonem

Synková se umí zabavit i bez herecké práce.

„Dělám to, co každý. Čtu, trochu uklízím, než mě to přestane bavit, chodím na procházky a dívám se na televizi na seriály. Třeba na Vraždy v Oxfordu nebo Teorii velkého třesku,“ dodala pro eXtra.cz Jana Synková na závěr.

Související články

Další články