Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Psychický stav pašeračky Terezy H. (21), která dál hnije v base: Promluvil český konzul v Pákistánu!

Zdroj: archiv
+ Dalších 57 fotografií
Dle očekávání dnes soud pašeračce Tereze H. (21) prodloužil vazbu. Za katrem zůstane do začátku března. Krásnou Češku 10. ledna zadrželi celníci na pákistánském letišti v Láhauru, přes které se pokusila pašovat deset kilogramů heroinu. Nyní promluvil český konzul o tom, jak je na tom dívka psychicky.

Tereza H. (21) stále čeká na zahájení procesu. K tomu však dojde až po ukončení vyšetřování, které se zatím neblíží. Pašeračka, u níž celníci našli devět kilogramů heroinu, zůstává ve vazební věznici. Soud jí pobyt za mřížemi dnes podle očekávání prodloužil do začátku března.

Už poněkolikáté dohlížel na průběh soudu český honorární konzul. Ten má za úkol upozornit na případné porušení mezinárodních standardů. Jak informovala mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová, podle konzula se dá Terezin psychický stav považovat za relativně dobrý. Nedávno prý začala dodržovat islámské tradice.

Až skončí zdánlivě nekonečná šňůra prodlužování pobytu ve vazbě, Tereza stejně nebude mít vyhráno. Do Česka být vydaná nemůže, jelikož Pákistán nemá s naší zemí patřičné dohody. Téměř jistě ji tak bude čekat dlouhý trest v tamním vězení.

Související články

Další články