Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Psychiatr o Anetě (28) z Výměny: Ondru (8) jednoznačně týrá, na zvířatech si léčí mindrák

Zdroj: TV Nova
+ Dalších 19 fotografií
Výměna
Deset zvířat, zápach moči a cigaretový kouř v maličké garsonce. Tak žijí Aneta (28) s Lukášem (28) z Výměny manželek, kteří v příšerných podmínkách navíc vychovávají syna Ondru (8). Češi však zůstali v šoku především kvůli fyzickému týrání. Nejenom o něm pro eXtra.cz promluvil známý psychiatr Jan Cimický (71).

Česko je v šoku z nejnovější Výměny manželek. Aneta (28) s Lukášem (28) žijí s malým Ondrou (8) v zatuchlé garsonce, ve které kouří a chovají 10 domácích zvířat. Jednopokojovým bytem se tak line i nesnesitelný zápach moči. Chlapce trestají obzvlášť bolestivým způsobem, musí několik hodin klečet na tvrdé dřevěné podložce s vroubky. Takto krutým způsobem ho mučí téměř na denní bázi.

Nehledě na to, že je to týrání samo o sobě, Ondra trpí poruchou pozornosti s hyperaktivitou, má ADHD. Potřeboval by tak spíš shovívavý a láskyplný přístup...

Klečení v koutě, stejně jako jakékoliv jiné fyzické trestání, už dávno nemá ve výchově místo. "Z dnešního pohledu to zcela jistě hraničí s týráním. V mé době se děti trestaly tak, že klečely v rohu na struhadle. Jenže tyhle metody se používaly před 100 lety. Přece jenom společnost udělala velký krok dopředu. Tohle je archaický způsob trestání, vůbec to nepatří do výchovného arzenálu," řekl eXtra.cz psychiatr Jan Cimický (71).

Diváci nechápali ani fakt, že Aneta víc než o sebe, dítě nebo i manžela pečuje o zvířata. Dokonce se prý ani nesprchovala. "Zvířata jsou zcela na její vlně, ta se ani nemohou bránit, takže tady jednoznačně může účinně prokazovat svou převahu. Zvířata pro ni mohou být přijatelnější než dítě, které začíná mít svou osobnost, která nemusí splňovat její představy o způsobu života," dodal Cimický.

Češi: Ty svině vyžraná!

Výměna manželek jako obvykle nezůstala bez odezvy. Češi se ale tentokrát semkli a Anetu hromadně odsoudili!

"Styďte se oba dva! Kde jste to sakra viděli, nechávat toho chlapečka klečet? Dokážete si představit, co mu to udělá s koleny? Chlape, ty vem rozum do hrsti. Ta mrcha tlustá je úplně bezcitná. Pro ni jsi jen poslušná služka a malého nesnáší. Jednou budeš litovat, až ti ten kluk uteče nebo ti ho kvůli ní vezmou," napsala Kristýna.

Markéta si servítky rovněž nebrala: "Ty svině vyžraná! Kluka týráš hlady, ponižuješ ho, žádnou lásku mu nedáváš. Kluk za to nemůže, že se tak narodil. Potřebuje trpělivost, lásku a porozumění. K psychologovi jdi hlavě sama, ty špíno smradlavá. Je mi z tebe na blití. Nejenom z toho, jak vypadáš, ale jakej jsi člověk. Chlapa máš jen na placení hypotéky. A je jen dobře, že sama mít děti nemůžeš! Co by z nich proboha vyrostlo?!"

Co si o Anetě a trýzněním malého Ondry myslíte vy? Měli by zasáhnout sociální pracovníci?

Související články

Další články