Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Psí smutek dojal národ! Co je to za chlupáče, který plakal u rakve vojáka?

Psí smutek dojal národ! Co je to za chlupáče, který plakal u rakve vojáka?
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 6 fotografií
poslední sbohem
S vojákem Tomášem Procházkou, který ve věku 42 let zemřel v Afghánistánu, se loučí i jeho dva psi. Dvouletý Bred a tříletý Doky byli Procházkovi oporou v nejtěžších chvílích. Co s nimi nyní bude?

Ostatky vojáka Tomáše Procházky (†42) jsou zpět ve vlasti. Letecký speciál s rakví velkého hrdiny dorazil z Afghánistánu na vojenské letiště Praha-Kbely krátce před středeční půlnocí. Na palubě byli i dva Procházkovi psi. Jedná se o dvouletého německého ovčáka Breda a tříletého belgického ovčáka Dokyho.

Poslankyně Jana Černochová na Twitteru uvedla, že psi nesli emotivní chvíli velmi těžce. "Poprvé v životě jsem slyšela německého ovčáka plakat a viděla nejvěrnější bytost na světě chránit rakev. Dívám se do nebe a tečou mi slzy," napsala Černochová.

Čtenáře eXtra.cz zajímá, co se psy nyní bude. Podle našich informací zůstávají v majetku české armády a není vyloučeno, že v budoucnu je čeká další bojová mise. Jeden pes byl vycvičen na hledání výbušnin, druhý vykonával strážní službu.

"Po návratu z Afghánistánu prošli zdravotní prohlídkou. Teď je čeká karanténa a 28 dnů pozorování. Pak budou přiděleni novému psovodovi. A začne nový výcvik. Zůstávají tedy v majetku armády a o jejich dalším nasazení se rozhodne. Je možné, že časem budou znovu nasazeni na zahraniční misi," uvedla pro eXtra.cz mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Jak dlouho byli psi v Afghánistánu a co přesně tam dělali, komentovat nechtěla s tím, že takové informace nejsou určeny pro veřejnost.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy