Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Psí bojovník: Přišel o všechny čtyři nohy, přesto už si zase užívá života naplno

Naki’o dovádí ve sněhu.
Zdroj: profimedia.cz

Kříženci jménem Naki’o start do života vůbec nevyšel. Jako štěně byl nalezen ve sklepení opuštěného domu v Nebrasce, kde ležel doslova zamrazený do louže ledové vody. Kvůli omrzlinám ztratil nejen špičku ocasu, ale především všechny čtyři tlapky. Protože chůze mu způsobovala příliš velké bolesti, pohyboval se neohrabaným plazením po břiše a nikdy nepoznal radost ze hry s ostatními psy.

Později však došlo k osudové události – Naki’o se setkal s veterinárním asistentem Christiem Pacem, který se rozhodl, že trpícímu pejskovi pomůže. "Mám velkou slabost pro postižená zvířata. Hledal jsem nějaké nové, unikátní řešení. Chtěl jsem, aby byl Naki’o schopen fungovat skoro stejně jako normální psi," řekl Christie.

Christie pro svého chlupatého pacienta nakonec zorganizoval sbírku, z jejíhož výtěžku mu pořídil speciální protézy na zadní nohy. A stalo se něco nevídaného – Naki’o z nich byl tak nadšený, že společnost, která je vyrobila, se rozhodla zbývající dva kusy dodat zdarma! Roztomilý voříšek se tak stal pravděpodobně prvním psem se čtyřmi bionickými tlapkami na světě.

Nešlo přitom o nikterak levnou záležitost – cena jedné kvalitní protézy (jejíž konstrukce napodobuje svaly a kosti psích končetin) se pohybuje v rozpětí od cca 20 000 do cca 60 000 Kč. Nikde přitom není zaručeno, že se s nimi zvíře naučí zacházet. Naki’o se však s protézami poměrně rychle sžil a naučil se je používat tak, jako by to byly jeho skutečné nohy. Díky tomu dnes může běhat, skákat a dokonce i plavat.

Související články

Další články