Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Prymula o rozvolnění: Chci otevřené zahrádky, fronty u okének jsou horší

Zdroj: Profimedia
Rozvolňování

Roman Prymula (57) je pro znovuotevření zahrádek. Vnitřní prostory restaurací by podle něj měly zatím zůstat kvůli vyššímu riziku nákazy koronavirem uzavřeny. To, co se děje u okének, je ale podle něj alarmující a zahrádky považuje bývalý ministr za menší zlo.

Zahrádky ano, vnitřek hospody ne

"Musíme brát v potaz, co se děje kolem okének. Pro mě je to mnohem horší než otevřené zahrádky, kde budou lidé sedět dál od sebe," uvedl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula v Partii. Podle něj jsou totiž zahrádky méně rizikové, protože lidé by na nich od sebe seděli v dostatečné vzdálenosti.

Lidé se u okének hromadí

Epidemiodolog sice pro otevření zahrádek je, zároveň se ale vyhraňuje proti znovuotevírání vnitřních prostor restaurací, kde hrozí vyšší riziko nákazy. Vláda zatím počítá s otevíráním zahrádek nejdříve v druhé půlce května, hlavní prioritou pro ni zatím zůstává otevření škol.

K okénkům se ve čtvrtek vyjádřil i Karel Havlíček (51) z ANO. "Je pravda, že se tam lidé hromadí, ale rozhodně ne všude," řekl s tím, že by nedodržování odstupů nemělo být důvodem k uspěchání rozvolňování.

Související články

Další články