Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Prymula a Plaga přijali nová opatření: Dotknou se škol a platit budou od pondělí

Prymula a Plaga přijali nová opatření: Dotknou se škol a platit budou od pondělí
Zdroj: archiv TV Nova
koronavirus
V úterý se sešel ministr zdravotnictví Roman Prymula a ministr školství Roman Plaga, aby projednali další opatření ve školách v souvislosti s epidemií koronaviru. Opatření spjatá se školstvím pouze nastínili, detaily prozradí ve středu.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula se v úterý sešel s ministrem školství Robertem Plagou a společně pak vystoupili na tiskové konferenci, kde se vyjádřili k dalším opatřením ve školách kvůli koronaviru

Všechna opatření, na kterých se shodli, budou oficiálně oznámena ve středu. Zatím jen oznámili, že budou vyhlášena omezení pro střední školy. Detaily však prozradí až zítra. Podle Plagy začnou opatření spjatá se školstvím platit od pondělí, tudíž prý nehrozí, že by se už ve čtvrtek školy zavřely.

"Opatření, která se týkají škol, budeme vyhlašovat regionálně v okresech, které jsou na semaforu oranžové," prohlásil Prymula. Podle ministra budou platná krátkodobě na 14 dní, aby se rychle snížilo reprodukční číslo. Koho by se zavírání rozhodně nemělo dotknout, jsou podle Plagy žáci mateřských a základních škol a víceletých gymnázií.

Ministr zdravotnictví Prymula nehovořil jen o školství. Hovořil také o nouzovém stavu, přičemž zmínil, že je nezbytný. "Shodli jsme se, že stávající vývoj je zásadním předpokladem pro to, abychom požádali o vyhlášení nouzového stavu. Reprodukční číslo je stále 1,2, takže epidemie narůstá a do určité míry ohrožuje naše kapacity," uvedl Prymula.

Prymula mimo to také řekl, že budou výrazně omezené volnočasové aktivity. "Bude vydáno opatření na shromažďování se," řekl při tiskové konferenci ministr zdravotnictví.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy