Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Prvok, Šampón, Tečka a Karel: V kinech trhá rekordy a rozdělil diváky

Zdroj: Bontonfilm
+ Další fotografie
film

Komedie Patrika Hartla, kterou sám napsal i zrežíroval, se stala kasovním trhákem. Do kina už na film přišlo za první víkend na 100 tisíc diváků.

Nový film Prvok, Šampón, Tečka a Karel si rychle získal srdce českých diváků. Jen za první víkend od uvedení ho i s předpremiérami vidělo už více než sto tisíc lidí.

To se naposledy povedlo dokumentu V Síti, řešícímu sexuální obtěžování mladých dívek na internetu, který však šel do kin ještě před pandemií koronaviru.

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla se sleduje osud čtyř kamarádů ve středním věku, kteří si přiznají, že nežijí tak, jak si úplně představovali. Proto se rozhodnou svou existenciální krizi vyřešit provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. V titulních rolích hrají Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann.

Na Československé filmové databázi má film aktuálně 77 %, což na český film není vůbec špatné hodnocení. "Na české poměry nadmíru uvěřitelný film s civilními hereckými výkony a neprvoplánovým dějem," uvádí například uživatel Stanislaus. "Hlavní hrdinové jsou zahráni uvěřitelné a působí přirozeně. Člověku ani nemusí být sympatičtí, ale jejich činy a motivace se dají pochopit. Děj odsejpá a nenudí. Po dlouhé době dobrej českej film," přizvukuje mu uživatel Chmur.

Najdou se však i kritické komentáře: "Vtip tam není žádný. Scén, ze kterých je mi špatně, naopak mnoho. Jak je možné, že se lidi smějí Pechlátovi máchajícímu pérem v mateřské školce? Nebyli ti samí podobnými věcmi znechuceni, když nedávno viděli dokument V síti? "Odpusť mi Bože, nerozumím světu, který jsi stvořil," uvádí například uživatel se jménem Vlado666.


Související články

Další články