Trendy
Are You the One? MS ve fotbale 2026 KVIFF 2026 Farma Česko

První zpověď zdrcené Vondroušové: Závažné pochybení komisařky a slova o likvidaci kariéry

Tenistka Markéta Vondroušová.
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
rozhovor

Tenistka Markéta Vondroušová (26) dostala čtyřletý zákaz hraní poté, co odmítla dopingovou kontrolu. Podle české sportovkyně přišla neohlášená německá komisařka pozdě večer a snažila se dostat do bytu, aniž by ukázala legitimaci. I z toho důvodu jí Vondroušová nechtěla pustit dovnitř, jak prozradila v rozhovoru pro iSport. Podle ní je trest od Mezinárodní agentury pro bezúhonnost tenisu (ITIA) likvidační. 

Česká tenisová jednička Markéta Vondroušová prožívá nejtěžší chvíle v kariéře. Za to, že odmítla dopingovou kontrolu, vyfasovala od Mezinárodní agentury pro bezúhonnost tenisu čtyřletý zákaz činnosti, jak uvedly Seznam Zprávy.

Zprvu byla Vondroušová v naprostém šoku, nyní mluví hlavně o křivdě, kterou pociťuje. Německá komisařka se totiž během kontroly nelegitimovala tak, jak by měla. I z toho důvodu ji česká tenistka večer nechtěla pustit do svého bytu. „Měla ukázat svůj průkaz, dopis a měla mě také legitimovat. Má si vyžádat občanku nebo pas, aby měla jistotu, že mluví s daným člověkem. V tu chvíli, kdy stála ve dveřích, to byl reálně cizí člověk,“ řekla otevřeně pro iSport.

Neaktualizované papíry

Komisařka před tribunálem přiznala, že se dostatečně nelegitimovala. „Můj americký právník se jí ptal, co je její povinností, když stojí se sportovcem tváří v tvář. Odpověděla, že má ukázat všechny dokumenty. Když se jí zeptal, zda to udělala, přiznala, že ne. Že je měla v batohu. ITIA to přitom podává tak, že jsem jí v ukázání dokladů bránila. My jsme tam ale dole stáli deset minut. Říkala jsem jí, že nevím, kdo je, že ji neznám, že je noc a je pozdě. Ona mi odpověděla: ‚My si můžeme dělat, co chceme‘,“ vyprávěla dále česká tenistka, která čtyřletým zákazem přijde o Wimbledon, Letní olympijské hry a další turnaje.

Ačkoliv si Vondroušová byla jistá trestem, když dopingovou kontrolu odmítla, čtyři roky jí přijdou zkrátka moc. Komisařka jí navíc dala podepsat papír, na němž stálo, že za odmítnutí trestu hrozí trest maximálně dva roky. „Bylo tam napsáno maximálně dva roky. Ohánějí se tím, jak jsou sportovci poučení a jak oni sami udělali všechno správně, ale realita je opačná. Dávají nám podepsat neaktualizované papíry. Neříkám, že je to spásné nebo že to cokoli omlouvá, ale nemohou k tomu přistupovat tak, že je všechno v pořádku a z jejich strany nedošlo k chybě,“ dodala Vondroušová.

Celou věc dle svých slov nese velmi těžce. „Nejhorší na tom je, že vám dají nálepku někoho, kdo dopoval. Přitom já jsem nikdy neměla pozitivní test. Ta nálepka mi už bohužel do jisté míry zůstane a člověk cítí stud, i když k němu nemá důvod. Udělala jsem maximum pro to, aby bylo vidět, že jsem žádné látky nevzala. Je nesmírně těžké bojovat jako jedinec proti obří organizaci, kde si úředníci posílají papíry z kanceláře do kanceláře. Žiju tím každý den, sedm měsíců v kuse. Každý měsíc svitne naděje, že se situace vysvětlí, a nakonec dostanete čtyři roky, což mi likviduje kariéru,“ prozradila otevřeně Markéta Vondroušová.

Otevřená zpověď Adely Vinczeové: Bolestná ztráta miminka a vymodlená adopce Maxe

Související články

Další články

Nejnovější kauzy