Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

První zpověď Jany Hlaváčové o těžké chorobě: Jsem ležák, ven už ani chodit nechci

Zdroj: Showpix, Profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
První slova
Kvůli těžkým chorobám Jana Hlaváčová (81) už roky nevychází z modřanské vily. K utrpení z nemocí jí letos přibyla bolest ze ztráty milovaného manžela Luďka Munzara (†85). Jarča z Chalupářů nebo Tonička z Básníků se po letech odhodlala o svém vážném zdravotním stavu poprvé promluvit!

Češi nikdy nezapomenou na Humlovu dceru Jarču z Chalupářů nebo Toničku z Básníků. Po poslední velké roli v seriálu Dokonalý svět se ale Jana Hlaváčová (81) uzavřela před světem. Donutily ji k tomu silné deprese a zákeřná Parkinsonova choroba.

Úplně poslední fotky Hlaváčové na veřejnosti jsou z roku 2013. Potom už ji venku spatřil málokdo a herečka o tom vůbec poprvé pro deník Aha! promluvila. „Nemám chuť chodit ven. Nechci. Stejně jako už nemám chuť s nikým mluvit. Zaprvé se mi občas komunikuje velmi těžce a zadruhé jsem se toho v životě namluvila až až,“ vysvětlila Hlaváčová zmíněnému listu.

„Tam, kam nutně potřebuju, jako je toaleta, tam si s pomocí chodítka dojdu. Nebo k doktorovi, když mne dovezou, tak se potom nějak došourám. Jinak je ze mne ale opravdu ležák," dodala.

Jana Hlaváčová za sebou má nejsmutnější rok v životě. V lednu jí zemřel milovaný manžel Luděk Munzar (†85). Staral se o ni do poslední chvíle, přestože sám měl zdravotní potíže. Po jeho odchodu do hereckého nebe se o Hlaváčovou stará dcera Barbora Munzarová (47).

Přemoci nesnesitelnou bolest se Hlaváčové nepodařilo ani na manželův pohřeb. Chyběla jak na rozloučení v Národním divadle, tak na soukromém obřadu. Posledním hereččiným přáním tak nejspíš je už jenom v klidu dožít.

Související články

Další články