Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

První změna pohlaví sloužícího důstojníka: Z britského kapitána je fešná vojanda!

Hannah Winterbourne se narodila jako muž.
Zdroj: reprofoto MyGenderation.com
+ Další fotografie

Celý dosavadní život prožila ve lži, aspoň to o sobě říká kapitánka Hannah Winterbourne, která byla ještě donedávna řádně sloužícím důstojníkem na základně Camp Bastion v Afghánistánu.

Sedmadvacetiletá vojanda sice nedrží rekord v tom, že by si nechala operovat pohlaví, ale že je prvním transgender vojákem, který je i po operaci stále ve službě a navíc má důstojnickou hodnost.

Sama k sobě přišla hlavně během služby v Afghánistánu, kdy musela sdílet stan se sedmi muži. Sice se necítila odmala nikdy jako kluk, ale teprve až tyhle podmínky ji dovedly k tomu, že by měla něco se svým životem udělat a konečně přiznat pravdu nejen sobě, ale i okolí.

Pokud jsou okolo ní v armádě muži, kterým nevadí její minulost, mohou si radostně zavýsknout, protože Hannah Winterbourne je holka jako lusk a má všechno tam, jak má mít, respektive nemá nic navíc. A jestliže se v uniformách procházejí ještě někdy ti, kteří mají tak trochu problém s tím, že se narodili ve špatném těle, je pro ně Hannah krásný příklad.

Raději po hlavě do toho i přes nesouhlas okolí a být hezká holka (nebo kluk) než se protrápit životem. Navíc tady je důkaz, že už i v armádě spadly jisté bariéry. Pár let zpět by tohle byla naprosto nepředstavitelná situace a nebohý voják by byl nejspíš zbaven nejen hodnosti, ale i výsluhy.

Související články

Další články