Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

První žena, která procestovala téměř celý svět! Uhodnete, které dvě země jí ještě zbývají?

Zdroj: instagram
+ Další 2 fotografie
Snili jste někdy o tom, že jednou procestujete svět? Určitě nejste jediní! Jenomže tahle holka frázi procestovat svět splnila doslova. Před 18 měsíci se rozhodla, že navštíví každou zemi světa, a tak se také stalo! Jak to udělala? Jak to mohla stihnout? A kolik ji to stálo? Možná budete koukat.

Cassie De Pecol je teprve 27letá Američanka, která před dvěma lety ztratila nadšení do života. Tak nějak nevěděla pro co žít, načež si vymyslela projekt s názvem expedition 196. A za nedlouho se zapíše do knihy rekordů jako první žena světa, která navštívila všechny země. Jednou si prostě sbalila věci a pouhých 2000 dolarů a vyjela. O svých cestách točí videa na YouTube, píše na svém blogu a Instagramu a zanedlouho by měl vyjít dokument sestavený z videí z cest

A nemyslete si, že je to cesta vždy jednoduchá. Některé země totiž nejsou úplně přátelské k ženám, které cestují samy. Naopak v některých zemích, do kterých byste to ani neřekli, Cassie vítali s květinami. Cassie se totiž stala poměrně známou. Během svých cest se prezentuje jako peace maker neboli člověk, který tvoří mír. Aktivně se tedy účastní mírových a dalších politických jednání.

Je také velkou nadšenkyní pro ekologii a sport, jak si můžete všimnout na jejím Instagramu, je to docela kost. Zní to, jako by byla hotová Miss Universe, která si naivně přeje světový mír, ale tahle holka umí být i pěkně drsná. Dělá totiž box a rozhodně se o sebe umí postarat Ostatně k tomu, abyste sama procestovala svět, potřebujete mít pořádné koule!

V současné době se nachází v Sýrii, se kterou byly pravděpodobně největší problémy. Na vízum čekala několik měsíců. V Aleppu nyní moc amerických turistů nevítají Cassie to ale nevzdala a její čekání se vyplatilo. Na jejích oficiálních stránkách se navíc můžete zapsat do online kurzu, kde vám poradí, jak procestovat svět. Cestování má mnoho aspektů, je tu zajisté rozpočet, bezpečnost, cestovní doklady atd. Cassie je víc než ochotná se o své zkušenosti podělit.

Na jejím YouTube kanále se navíc můžete podívat, jaké je například cestovat jako žena do arabských nebo afrických zemí. Někdy to není jednoduché. Poslední dvě země, které Cassie zbývají navštívit, jsou Jemen a Turkmenistán. Pak si může na svém seznamu životních cílů odškrtnout kolonku procestovat svět jako splněnou Kdo si ve věku pouhých 27 let může odškrtnout to samé? Cassie si svůj sen splnila a my ji za to obdivujeme!

Související články

Další články