Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

První záběry z olympijské vesnice: Půvabná hokejistka se pochlubila prostorným apartmánem

+ Dalších 7 fotografií

První čeští sportovci v noci ze čtvrtka na pátek dorazili do Číny. Mezi posádkou airbusu s olympijskou výpravou v první vlně nechyběl ženský hokejový tým, jehož obránkyně Daniela Pejšová se na Instagramu ihned pochlubila ubytováním v jedné ze tří olympijských vesnic. Podle prvních záběrů to vypadá, že si dali Číňané opravdu záležet.

Olympijské hry v Tokiu, které se uskutečnily minulý rok, provázel jeden problém za druhým. Sportovci si často stěžovali na ubytování, kde řada věcí nefungovala tak, jak měla. Vinu na tom nesla nejspíš nejistota, zda se hry kvůli koronaviru uskuteční, či nikoli a zároveň možná jistá neochota ze strany Japonců, kteří si hry v obtížné době nepřáli. Zimní olympiáda v Pekingu tak svým způsobem má co napravovat.

Podle prvních zpráv se to Číňanům podařilo. Aby také ne, pro jejich propagandu musí hry vypadat naprosto špičkově, pro chyby tak není místo. Podle prvních záběrů z olympijské vesničky to vypadá, že si čínští organizátoři dali opravdu záležet. Apartmány vypadají oproti těm jednoduchým z Tokia opravdu parádně.

Na videu, které sdílela na Instagramu hokejistka Daniela Pejšová, je vidět prohlídka celého apartmánu pro dva. Nechybí tak dvě ložnice, prostorná společenská místnost s jídelním stolem a dvěma křesly, toaleta a velice pěkná koupelna. Navíc má minimálně česká hokejistka svůj vlastní balkon, což ukázala na sociálních sítích.

Tři vesnice

Bývá zvykem, že olympiáda má jednu vesničku, Číňané ale pro sportovce a jejich realizační týmy připravili hned tři. Důvodem je fakt, že dějiště her se nebude soustředit jen do Pekingu, ale i do horských oblastí mimo hlavní metropoli, ve které průměrně za rok spadnou pouhopouhé 3 milimetry sněhu.

V areálu vesnic nebudou chybět samozřejmě prostorné jídelny se stovkami druhů pokrmů, obří posilovny i masérské a rehabilitační salony. Kromě toho budou moct sportovci využít kadeřnictví, manikúry či pedikúry a dalších služeb.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy