Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

První záběry z filmu KAREL: Vypuštěny byly přesně na narozeniny Karla Gotta

+ Dalších 7 fotografií
Celovečerní dokumentární film o Karlu Gottovi (†80) s názvem KAREL má konečnou podobu a jeho tvůrci zveřejňují vůbec první záběry z něj. Symbolicky v den, kdy se Karel Gott narodil. "Je to náš dar k narozeninám, dar, který sice nemůžeme předat osobně, který nás ale naplňuje radostí," říká režisérka filmu Olga Malířová Špátová.

Snímek přinese neobvykle osobní až intimní pohled na život Karla Gotta, jaký se doposud široké veřejnosti ani jeho skalním příznivcům nenaskytl. Do českých kin vstoupí 15. října 2020.

Gottova upřímnost dělá snímek autentický a jedinečný

Film vznikal v průběhu celého jednoho roku, režisérka a kameramanka Olga Malířová Špátová strávila s Gottem během natáčení hodně času. Zachytila ho v zákulisí koncertů, při setkání s fanoušky doma i v Hamburku, s rodinou v pražském domě nebo na chalupě, na vsi, kde trávil dětství, a na dalších místech, která sehrála v jeho životě důležitou roli. Díky upřímné otevřenosti Karla Gotta čeká diváky film neobyčejně autentický a jedinečný.

"Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny," říkal sám Mistr při posledních dnech natáčení.

Během natáčení vzniklo ohromné množství unikátních záběrů, více, než se do celovečerního filmu vejde. Dát snímku KAREL výslednou podobu byl extrémně složitý a náročný úkol, jenž sám o sobě trval půl roku.

Film nesmí být nudný, míní režisérka

"První střih měl přes sedm hodin," vzpomíná na těžké chvíle při dokončování ve studiu Olga Malířová Špátová. "Musely jsme se střihačkou Šárkou Sklenářovou dále zkracovat, až jsme došly k momentu, kdy už jsme nic dalšího vystřihnout nemohly a film měl stále přes dvě hodiny," dodala.

Tvůrci museli nakonec začít vyřazovat i ty sekvence a záběry, s nimiž původně pro film napevno počítali. "Mnoha takových částí opravdu lituji. Střih filmu byla doba, při níž se zvláštně mísila radost z práce a smutek z nutnosti některé záběry a scény oželet. Často jsme neměli daleko k slzám," dodává režisérka s tím, že nechtěla, aby byl snímek příliš dlouhý a aby dodržela přání hlavního aktéra. "Náš film nesmí být nuda," říkal během natáčení režisérce Karel Gott.

Související články

Další články