Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Dojemná slova Renáty Kellnerové: Petr nám velmi chybí

Petr Kellner: Výroční zpráva skupiny PPF poprvé bez něj
Zdroj: Se souhlasem PPF
Vzpomínky

Skupina PPF, jejímž majitelem byl tragicky zesnulý miliardář Petr Kellner (†56), vydala svou tradiční výroční zprávu. Úvodní slovo psal vždy Kellner, ale tentokrát se toho zhostil nový šéf skupiny Ladislav Bartoníček a osobní vzpomínku přidala i vdova Renáta Kellnerová. S informací přišly Seznam Zprávy.

Miliardář Petr Kellner byl majitelem investiční skupiny PPF, která investovala do řady odvětví jako telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti i strojírenství. „Petr celý svůj dospělý život věnoval rozvoji PPF. Celý svůj život spěchal, zkoumal, vzdělával se. Byl ohromnou silou, která dokázala inspirovat. Dával si cíle a výzvy, které jiní považovali za nemožné. Hledal rovnováhu mezi svobodou, rizikem a odpovědností a ve víru toho všeho se dokázal zastavit a udělat si čas na rodinu, na mě, na naše děti,” začala v úvodu Kellnerova žena Renáta, jak o tom informovaly Seznam Zprávy.

Konec jedné etapy

Petrův způsob myšlení a přístup k byznysu jsou hluboko v kořenech PPF. Budeme proto naplňovat jeho odkaz a realizovat myšlenky a plány budoucího rozvoje skupiny, které on bohužel nedostal možnost dotáhnout do konce. Pro skupinu bezesporu představuje rok 2021 jistý předěl, konec jedné etapy,“ napsal minoritní akcionář PPF a muž, který byl po miliardářově smrti pověřen vedením skupiny Ladislav Bartoníček.

Poté už se věnoval spíše byznysovým věcem a zareagoval i na pandemický rok 2020. Poprvé prý společnost zažila celoroční ztrátu, která dosáhla 291 milionů eur. To je rozdíl oproti čistému zisku více než miliardy eur za rok 2019. „Největší podíl na ztrátě má Home Credit, jehož výsledky dramaticky ovlivnila covidová pandemie a celosvětové zpomalení ekonomik,” pokračoval. „V PPF si dnes silně uvědomujeme, že covid změnil a ještě změní svět, jak jsme jej poslední desetiletí znali. A to nejen ten pracovní,” dodal Bartoníček.

Tragické úmrtí

Petr Kellner tragicky zahynul v březnu tohoto roku při nehodě vrtulníku na Aljašce u ledovce Knik. Ze šestičlenné výpravy přežil jen bývalý mistr České republiky ve snowboardu David Horváth. Skupina se jela do hor věnovat heliskiingu, extrémnímu sportu, kdy jsou jezdci na lyžích či snowboardu vysazováni z vrtulníku do volného terénu.

Související články

Další články