Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

První vyjádření rodiny zavražděné zpěvačky Victorie: Slova plná bolesti a smutku

Victoria Velvet vždy dokázala okouzlit.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Dalších 15 fotografií
tragédie

Jako rána z čistého nebe přišla zpráva o náhlé smrti talentované české zpěvačky Victorie Velvet (†40). Dle tureckého webu Hurriyet ji zabil její movitý manžel David Thomas Blyth (†53) v jejich domě v turecké Ankaře, a to za přítomnosti jejich tří dětí. K celé hrozivé události se nyní pro eXtra.cz vyjádřil advokát zdrcené rodiny David Němeček.

K tragédii došlo v noci na úterý 11. června ve čtvrti İncek v Ankaře. Movitý podnikatel David Thomas Blyth chladnokrevně zavraždil svou manželku a matku tří dětí Victorii Velvet, která svým zraněním na místě podlehla. Následně zastřelil David i sebe, jak napsal seriózní turecký web Hurriyet. Victorii bylo pouhých čtyřicet let. Zůstali po ní synové David (14) a Zachary (4) a dcera Annabelle (10).

K hrůzné události se nyní pro eXtra.cz vyjádřil advokát zdrcené rodiny David Němeček. „V této těžké době bychom rádi požádali o respektování soukromí rodiny. Ztráta blízkých je nesmírně bolestivá, přičemž celá rodina potřebuje čas na zpracování tohoto neštěstí a zajištění všech nezbytných náležitostí, které s těmito okamžiky souvisí,“ uvedl.

Všichni žili v Turecku

David Thomas Blyth původem ze Skotska vlastnil mezinárodní společnost zabývající se těžbou ropy, i z toho důvodu žil od roku 2019 v turecké Ankaře. Právě v ten samý rok se za ním do Turecka přestěhovala i jeho manželka Victoria, kterou si vzal v roce 2014 a společně vychovávali tři děti.

„Vraždě měla předcházet hlasitá hádka, kterou slyšely také jejich tři děti, jež byly v tu dobu ve vile,“ píše již zmíněný turecký web. Jedno z dětí poté uvedlo, že hádka začala kvůli „Victoriiným telefonickým zprávám“ a poté se vyostřila. Děti, z nichž nejstaršímu je momentálně čtrnáct let, byly předány příbuzným Victorie, jak uvedl další turecký web Mynet. Vyšetřování případu stále pokračuje.


Smrt zpěvačky potvrdil redakci eXtra.cz tiskový mluvčí ministerstva zahraničních věcí Daniel Drake. „Můžeme potvrdit, že v Turecku zemřela násilnou smrtí česká občanka. Náš zastupitelský úřad je v kontaktu s rodinou a poskytuje konzulární asistenci. S ohledem na pozůstalé nebudeme poskytovat další informace,“ uvedl.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy