Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

První vlak Leo Express právě vyjel do polského Krakova

První vlak Leo Express do Krakova v pátek odpoledne vyjel z pražského
hlavního nádraží.
Zdroj: Leo expres
První vlak Leo Express do Krakova v pátek odpoledne vyjel z pražského hlavního nádraží, tradičně z nástupiště 1B. Stal se tak zároveň historicky vůbec prvním dálkovým soukromým dopravcem a jedinou českou železniční společností v osobní železniční dopravě na polských kolejích.

První jízdy vlaku, kterým požehnal arciopat břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek, se účastnila řada dalších významných osobností. Mezi nimi také polská eurokomisařka pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky Elżbieta Bieńkowska. Cestující a hosty na první jízdě vlaku Leo Express doprovázel generální ředitel Peter Köhler.

Leo Express má jako jediný český dopravce oprávnění pro provoz osobních vlaků v Polsku. „Těšíme se na nové zákazníky nejen z Polska a věříme, že se díky novému spojení zvýší zájem o pohodlné ekologické cestovaní vlakem, stejně jako se nám to podařilo v České republice,” řekl Peter Köhler, generální ředitel Leo Express.

Vlak v České republice zastaví na své obvyklé trase do Bohumína, v Polsku ve městech jako jsou Tychy, Katovice, Myslovice, Zator, Osvětim a Krakov. „Nyní spojujeme Prahu a Krakov, určitě ale chceme v Polsku rozvíjet další spojení,” doplňuje Peter Köhler.

Mohlo by vás zajímat

Další články