Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

PRVNÍ VIDEO z mohutné exploze na Karlově náměstí v Praze. Policie hledá viníky!

+ Další fotografie
Ve čtvrtek došlo na Karlově náměstí k mohutné explozi. Na místo okamžitě přijeli policisté, kriminalisté, hasiči, záchranáři a pyrotechnici. Část náměstí byla uzavřena a policie odkláněla dopravu.

Ve čtvrtek krátce po 17. hodině došlo na Karlově náměstí v Praze k mohutné explozi v telefonní budce. Zraněna byla 16letá dívka, kterou záchranáři ošetřili na místě. Náměstí bylo uzavřeno a tramvaje jen projížděly.

„Prvotní informace nasvědčují tomu, že v tomto případě došlo k neodborné manipulaci se zábavní pyrotechnikou. Její použití v naprosto nevhodném prostoru tak s největší pravděpodobností způsobilo kolemjdoucí mladé dívce psychický šok,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Na vině jsou zřejmě vandalové, kteří pyrotechniku umístili do telefonní budky. Explozi chce prověřit ministr vnitra Milan Chovanec. Budou se zkoumat kamerové záznamy z náměstí, aby se našli viníci. „Po pachatelích policie pátrá a není vyloučeno, že jejich identitu odhalí záznamy z Městského kamerového systému,“ uzavřela mluvčí. Provoz byl na Karlově náměstí obnoven po 21. hodině.

O tom, že pyrotechnika je životu nebezpečná, se přesvědčil i chlapec (10) z Českých Budějovic. Ve čtvrtek utrpěl vážná zranění a přišel o několik prstů. Blíží se silvestr a záchranáři všechny před petardami a pyrotechnickými efekty varují.

Související články

Další články