Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

První VIDEO z masakru v Belgii: Na letišti leží mrtví, lidé jsou v šoku! Koordinovaný útok islamistů? Vše tomu nasvědčuje!

+ Dalších 10 fotografií
V odletové hale na letišti v Bruselu explodovaly dnes kolem 8. hodiny ráno dvě bomby. Podle cestujících bomby vybuchly u přepážek společnosti American Airlines. Na místě je 11 mrtvých a desítky raněných. Bomba explodovala také v metru. Nejspíš se jedná o teroristický útok.

Nejprve otřásly dva hlasité výbuchy krátce po osmé hodině ráno letištěm Zaventem. Okamžitě byl vyklizen letištní terminál, byly odkloněny a zrušeny lety a přerušeno bylo i železniční spojení s letištěm. Explozím na letišti předcházela střelba a výkřiky v arabštině. Na místě je 13 mrtvých a 35 zraněných.

Po výbuchu v Maalbeeku bylo zastaveno i bruselské metro, kde je nejméně 10 mrtvých. K metru i na letiště se sjíždějí sanitky a záchranáři. Brusel je v šoku. Lidé v panice utíkali z letiště pryč. Podle belgické televizní stanice se jednalo o útok sebevražedného atentátníka.

Krátce před výbuchy přistálo na bruselském letišti i letadlo z Prahy. Českým cestujícím se nic nestalo, v tu chvíli byli ještě na letištní ploše.

Související články

Další články