Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

PRVNÍ VIDEO z krvavého Berlína: Řidič kamionu vjel schválně do lidí na vánočních trzích!

+ Dalších 7 fotografií
9 mrtvých a přes 50 zraněných. Taková je děsivá bilance útoku na dav lidí na vánočních trzích. Kamion měl do nakupujících vjet rychlostí nejméně 60km/h a podle policie je jedná o plánovaný útok, nikoliv nehodu.

Incident se stal na místě, kde se nachází Pamětní kostel císaře Viléma. Stovky lidí si užívaly vánoční atmosféru, když na místo vjel kamion. Podle dosud neověřených informací reportéru ARD seděli uvnitř dva muži. Jeden je mrtvý, druhý zatčený.

Na místě zemřelo 9 lidí, přes 50 je zraněných a ve městě vypukla panika. Podle vyšetřovatelů se jedná o plánovaný útok. K tomu se zatím nepřihlásila žádná teroristická organizace.

Okolí je uzavřeno a celá záležitost se vyšetřuje.

Pondělní večer je ve znamení útoků. V Ankaře byl zastřelen ruský velvyslanec. Více čtěte ZDE.

Střelba se nevyhnula ani švýcarskému Curychu. V islámském středisku byli podle Blick postřeleni tři lidé. Policie se zatím k útoku nevyjadřuje. Podle informací místních médií je jeden člověk na útěku. V centru se schází hlavně somálská komunita. Policie zatím nezveřejnila, jaký je rozsah zranění postřelených a zda nejsou v ohrožení života.

Mohlo by vás zajímat

Další články