Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

První velká láska Lucie Vondráčkové slaví 53: Kam se poděl Michal Dlouhý

Michal Dlouhý slaví 53: Brácha slavnějšího Vladimíra a láska Vondráčkové
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
NAROZENINY

Oblíbený český herec Michal Dlouhý slaví 53. narozeniny. Před lety byl díky svým pronikavým modrým očím obsazován hlavně do rolí princů a lovců žen, a tak nebylo divu, že po něm toužila řada kolegyň. Po jeho boku se objevila i Lucie Vondráčková nebo Sabina Laurinová.

Český herec Michal Dlouhý vystudoval Pražskou konzervatoř, ovšem po jejím absolvování se mu dlouhých jedenáct let nepodařilo sehnat stálé divadelní angažmá. Pak hrál osm let v pražském Činoherním klubu a následně i ve Švandově divadle.

Role Michala Dlouhého

Po celou svou kariéru hostuje i na jiných pražských divadelních scénách, včetně Národního divadla. Fanoušci ho mohli často vídat i na oblíbených Letních shakespearovských slavnostech.

Svůj filmový debut zaznamenal ve snímku Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže. Zahrál si také v desítkách dalších filmů a seriálů, mezi nimiž byli Černí baroni, My všichni školou povinní, Přítelkyně z domu smutku, Kajínek, Život na zámku či Sedmero krkavců.

Ve druhé sérii taneční soutěže StarDance...když hvězdy tančí si vyzkoušel i taneční umění.

Partnerky Michala Dlouhého

Jeho krásné modré oči lákaly rovněž plno krásek. Podlehla mu herečka Sabina Laurinová, ale i zpěvačka Lucie Vondráčková, jejichž vztah však kvůli věkovému rozdílu brzy zkrachoval. Tehdy mladičká zpěvačka totiž měla rozjetou kariéru, které se chtěla naplno věnovat, zatímco Michal už byl ve věku, kdy uvažoval o rodině.

Tu dokázal založit až s manželkou Zuzanou, kterou o ruku žádal rovnou třikrát. Se ženou, kterou si vzal na lodi v Austrálii, má dvě dcery – Aničku a Karolínu. „V dětech jsem našel smysl života. Práce, úspěchy, večírky, dovolené, to je všechno hezké, ale když se vám narodí zdravé krásné děti, stanou se pro vás tím nejdůležitějším,“ svěřil se herec pro ahaonline.cz.

Michal Dlouhý je mladším bratrem zesnulého herce Vladimíra Dlouhého, kterého na druhý břeh dostal alkohol a rakovina. Přestože od smrti bratra uteklo už dlouhých jedenáct let, Michalovi pořád velmi chybí. Zároveň je ale rád, že Vladimíra a jeho odkaz může stále potkávat v podobě jeho dvou synů.

Související články

Další články