Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

První vánoční předpověď: Svátky tentokrát nejspíš nebudou na blátě

Zdroj: unsplash.com
počasí
Vánoce se kvapem blíží a meteorologové už vědí, jaké počasí o letošních svátcích můžeme očekávat. Závěr roku má být vůbec nejchladnějším, zároveň bychom se mohli dočkat i sněhové nadílky. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výhled počasí na prosinec. Meteorologové předpokládají, že prosinec bude teplotně průměrný až slabě nadprůměrný.

První týden přinese sněhové přeháňky a teploty mezi –1 až 4 stupni, k jeho konci se ale oteplí až na 6 stupňů a přižene se i déšť. Podobné počasí bude i v následujících dvou týdnech, a sice od 9. do 22. prosince. Teploty mezi 3 až 5 stupni přes den a déšť se sněhem nebudou ničím neobvyklým.

Zvrat má nastat až ve vánočním týdnu, který bude vůbec nejchladnější. Průměrné denní teploty podle meteorologů nepřesáhnout 1 stupeň, zároveň by mohla napadnout i pořádná sněhová nadílka. ČHMÚ totiž předpovídá největší úhrn srážek.

Související články

Další články