Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Čína Kobe Bryant Počasí

Nejnovější kauzy

První teroristický útok ve Finsku? Pobodáno bylo několik lidí, dva zemřeli! Druhý útočník uniká

Útočníka policie střelila do nohy.
Zdroj: Twitter
Několik zraněných a zatím dva potvrzení mrtví. Taková je bilance útoku v finském Turku na západě země. Podle finské policie byli útočníci dva. Jednoho se podařilo střelit do nohy a následně zatknout. Druhý zatím uniká.

Policie nyní varuje, ať se lidé vyhýbají centru města a raději nevycházejí. Druhý útočník je na svobodě a policie posiluje bezpečnostní opatření na nádražích, trajektech i letištích.

Podle informací listu Turun Sanomat bylo zraněno sedm až osm lidí, podle neověřených informací zaútočil muž i na matku s dítětem.

Útok se stal na západě země v druhém největším finském městě. Turku se nachází zhruba 150 km od Helsinek.

Jeden ze svědků, student Anttoni Numminen popsal, že slyšel střelbu, když hrál v nedalekém baru kulečník. „Dav lidí přiběhl do baru, majitel ho pak okamžitě zavřel,“ říká.

Pokud se prokáže, že se jednalo o teroristický útok, bude to první svého druhu ve Finsku. Tato severská země si dosud držela status jedné z nejbezpečnějších na světě.

Mohlo by vás zajímat

Další články