Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

První televizní vystoupení Karla Gotta bylo totální fiasko: Říkali mu ošklivá opice s nohama do O

Karel Gott: Má cesta za štěstím. Říkali mu ošklivá opice s nohama do O
Zdroj: profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Karel Gott

U příležitosti 82. nedožitých narozenin legendárního zpěváka Karla Gotta vyšla kniha Karel Gott: Má cesta za štěstím, která mimo jiné obsahuje spoustu dosud nezveřejněných informací a dokumentů. Mezi takové patří nyní už humorná historka o tom, jak příšerně dopadlo Mistrovo první televizní vystoupení. Miláčkem davu se rozhodně napoprvé nestal, právě naopak...

Jeden z nejlepších českých zpěváků s mezinárodním úspěchem Karel Gott prožil dlouhý a naplněný život, který si uměl užívat se vším všudy.

Nikdy se netajil svojí velkou slabostí pro krásné ženy, které se kolem něj motaly celý život a odolat jim byl prakticky nadlidský úkol.

Z jednoho velkého vzplanutí vznikla i jeho nejstarší dcera Dominika Gottová, kterou má Mistr s bývalou tanečnicí Antonií Zacpalovou.

Druhorozená Lucie Kovaříková se narodila po vášnivé noci Karla Gotta a Ivety Kolářové. Karel zprvu nechtěl ani věřit, že je Lucie jeho, a tak podstoupil testy otcovství.

Poslední dvě dcery Charlotte Ellu Gottovou a Nelly Sofii Gottovou má Karel Gott se svojí životní láskou Ivanou Gottovou, která při něm stála při jeho posledních a nejtěžších chvílích.

Karel Gott: První televizní vystoupení bylo fiasko

Karel Gott byl skutečně fenomén, který se jen tak nenarodí. Svůj věhlas a slávu ale neodstal jen tak. V knize Karel Gott: Má cesta za štěstím popisuje svoje začátky, které jednoduché skutečně nebyly.

V kapitole S basou v Puppu, s ostudou v televizi Karel Gott popisuje svůj první a naprosto příšerný zážitek z televizního vystoupení.

"Zpívat s kapelníky věhlasných jmen jako Karel Vlach, Karel Krautgartner nebo Gustav Brom bylo snem každého začínajícího zpěváka," popisuje v knize.

A tak se budoucí Zlatý slavík postavil na pódium v Lucerně a snažil se odzpívat tak, aby na něj mohli být pyšní. Bohužel se minul účinkem.

Karel Gott byl tak nervózní, že pomotal sloky, vůbec se mu nedařilo a na závěr se ještě zamotal do šňůry od mikrofonu a lidé si říkali, že je snad lepší komik než zpěvák.

"Po tom vystoupení jsem potřeboval nebýt. Vnímal jsem to jako absolutní propadák. Navíc v přímém přenosu," popisuje Karel v knize s tím, že chtěl zpívat úplně jiný druh muziky, ale tohle měla být příležitost, jak se zviditelnit.

Karel Gott: Naštvaní lidé chtěli kvůli mému obličeji rozmlátit obrazovky

Karel Gott při vzpomínkách přiznává, že takhle si svoje první televizní vystoupení nepředstavoval. Po jeho vystoupení dokonce přišlo do televize několik rozhořčených dopisů od diváků. Ty nejhorší ale naštěstí Karlovi přečíst nedali.

Stálo v nich totiž, že je Mistr "ošklivá opice s nohama do O" nebo "ksicht, kvůli kterému chtěli rozflákat obrazovku".

"Člověk takový poropadák pak nosí v hlavě celý život," popisuje v knize Gott. "Uslyším-li vás ještě jednou mečet v televizi, přijedu to tam zapálit, ať si to pak s vámi vedení vyřídí," zněl jeden z mírnějších komentářů.

V té době to pro začínajícího muzikanta musel být skutečně hrozný zážitek, na druhou stranu postupem času se z toho stala humorná příhoda, které se lidé dodnes smějí.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy