V televizní debatě se naplno ukázala zkušenost. Donald Trump na Hillary Clinton útočil velmi tvrdě, ale zkušená sokyně dokázala jeho výpady lehce odvracet. Místy se mu dokonce vysmívala.

Podle stanice CNN ji za vítězku televizní debaty označilo 62 procent dotázaných diváků. Republikán Trump zaujal jen 27 procent televizních diváků.

Projevily se tak názory, že Trump půjde do debaty nepřipraven a pokusí se pouze brilantně improvizovat. Což se mu ale při střetu s velmi dobře připravenou Hillary vymstilo.

Polovina voličů oslovených v průzkumu svůj názor po první televizní debatě nezměnila, píše web iDnes.cz. Podle 34 procent diskuse posílila jejich záměr volit Clintonovou, 18 procent je rozhodnuto pro Trumpa. Pětapadesát procent Američanů je podle průzkumu CNN přesvědčeno, že Donald Trump nemá na to, aby byl dobrým prezidentem USA.

Zajímavá je reakce české veřejnosti. Podle internetových diskuzí se zdá, že většina Čechů podporuje Trumpa. V debatě mu prý ublížil moderátor, který byl proti němu údajně zaujatý.