Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

První střední škola pro youtubery v Česku: Školné až 300 tisíc ročně a limuzína k tomu!

Škola youtuberingu: Na U2B nabízí vzdělání až za 300 tisíc korun ročně
Zdroj: U2B
+ Další fotografie
Škola

Není to tak dávno, co youtubeři čelili častému výsměchu až pohrdání. Jak ale rostly generace odkojené na internetu, z youtuberingu se začal stávat uznávaný obor. Toho jsou si vědomi i na střední multimediální škole U2B, která vyrostla v Buštěhradě kousek od Kladna. Ta se zaměřuje na výuku zejména youtuberingu, ale také gamingu. Zájemci o studium ale musí počítat s tím, že si připlatí, jak jsme zjistili na eXtra.cz.

"Škola U2B poskytuje střední vzdělání s maturitou v mediálních oborech zaměřených na youtubering a e‑sporty: influencer a profesionální hráč počítačových her," píše se na stránkách unikátní školy, která vznikla poměrně nedávno. Jak už vyplývá z popisu, instituce se zaměřuje zejména na výuku youtuberingu, což z ní dělá jedinou svého druhu v celé ČR. A nejen u nás. "Obory youtubering nebo programing nabízí v Evropě jen pár škol: ve Švédsku a Švýcarsku," uvedl pro eXtra.cz Daniel Černý, ředitel školy.

Limuzínou do školy

Černý, který je ve 25 letech nejmladším českým ředitelem, založil školu s cílem etablovat ji mezi luxusní soukromé vzdělávací instituce s poměrně revolučním zaměřením. Tomu také odpovídá jak výuka, tak školné. Rodiče, kteří na školu přihlásí své děti, mají na výběr ze tří variant: Exclusive, Premium a Standard. První jmenované školné vyjde na 312 tisíc korun za rok studia, druhé na 108 tisíc a třetí na 35 400.

V případě nejvyššího školného jde podle Černého o cenu za nadstandardní servis, který s výukou souvisí, ale pokračuje hlavně po škole. áci si mohou půjčovat drahou techniku, mají k dispozici ateliéry i po vyučování, mají odvoz do školy a ze školy, někteří dokonce limuzínou. Mají osobního administrativního i studijního asistenta na telefonu. Rodiče nemusí na třídní schůzky do školy, třídní učitel přijde k nim," vysvětlil ředitel.

Lákají Kovyho

Škola podle Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) vykázala k 30. 9. 2021 pětadvacet žáků, přestože kapacita je stanovena na sto. Podle Černého je ale o studia na U2B velký zájem a od příštího školního roku se počet dětí údajně zečtyřnásobí. Ředitel také uvedl, že ve škole mají i studenty s handicapem. "Hlásí se k nám i geniální autisté nebo také vozíčkáři," řekl ředitel a dodal, že tito studenti mají školné zdarma.

Co se týče kantorů praktické mediální výuky, škola je podle Černého rekrutuje spíš z řad expertů od Google a YouTube, než aby sahala ke slavným youtuberským jménům. "Potřebujeme naše žáky naučit pohled odtamtud. YouTube postupně nahrazuje sledování televize, a tak je potřeba i na něj dostat kvalitní obsah," vysvětlil ředitel, ale zároveň dodal, že by rád získal Karla Kováře, který je známý pod přezdívkou Kovy. "Fascinuje mě, jak dovede strhnout mladé třeba k dějepisu," zdůvodnil Černý.


V příštím článku se můžete těšit na velký rozhovor se ředitelem školy.


Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy