Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

První střední škola pro youtubery v Česku: Školné až 300 tisíc ročně a limuzína k tomu!

Škola youtuberingu: Na U2B nabízí vzdělání až za 300 tisíc korun ročně
Zdroj: U2B
+ Další fotografie
Škola

Není to tak dávno, co youtubeři čelili častému výsměchu až pohrdání. Jak ale rostly generace odkojené na internetu, z youtuberingu se začal stávat uznávaný obor. Toho jsou si vědomi i na střední multimediální škole U2B, která vyrostla v Buštěhradě kousek od Kladna. Ta se zaměřuje na výuku zejména youtuberingu, ale také gamingu. Zájemci o studium ale musí počítat s tím, že si připlatí, jak jsme zjistili na eXtra.cz.

"Škola U2B poskytuje střední vzdělání s maturitou v mediálních oborech zaměřených na youtubering a e‑sporty: influencer a profesionální hráč počítačových her," píše se na stránkách unikátní školy, která vznikla poměrně nedávno. Jak už vyplývá z popisu, instituce se zaměřuje zejména na výuku youtuberingu, což z ní dělá jedinou svého druhu v celé ČR. A nejen u nás. "Obory youtubering nebo programing nabízí v Evropě jen pár škol: ve Švédsku a Švýcarsku," uvedl pro eXtra.cz Daniel Černý, ředitel školy.

Limuzínou do školy

Černý, který je ve 25 letech nejmladším českým ředitelem, založil školu s cílem etablovat ji mezi luxusní soukromé vzdělávací instituce s poměrně revolučním zaměřením. Tomu také odpovídá jak výuka, tak školné. Rodiče, kteří na školu přihlásí své děti, mají na výběr ze tří variant: Exclusive, Premium a Standard. První jmenované školné vyjde na 312 tisíc korun za rok studia, druhé na 108 tisíc a třetí na 35 400.

V případě nejvyššího školného jde podle Černého o cenu za nadstandardní servis, který s výukou souvisí, ale pokračuje hlavně po škole. áci si mohou půjčovat drahou techniku, mají k dispozici ateliéry i po vyučování, mají odvoz do školy a ze školy, někteří dokonce limuzínou. Mají osobního administrativního i studijního asistenta na telefonu. Rodiče nemusí na třídní schůzky do školy, třídní učitel přijde k nim," vysvětlil ředitel.

Lákají Kovyho

Škola podle Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) vykázala k 30. 9. 2021 pětadvacet žáků, přestože kapacita je stanovena na sto. Podle Černého je ale o studia na U2B velký zájem a od příštího školního roku se počet dětí údajně zečtyřnásobí. Ředitel také uvedl, že ve škole mají i studenty s handicapem. "Hlásí se k nám i geniální autisté nebo také vozíčkáři," řekl ředitel a dodal, že tito studenti mají školné zdarma.

Co se týče kantorů praktické mediální výuky, škola je podle Černého rekrutuje spíš z řad expertů od Google a YouTube, než aby sahala ke slavným youtuberským jménům. "Potřebujeme naše žáky naučit pohled odtamtud. YouTube postupně nahrazuje sledování televize, a tak je potřeba i na něj dostat kvalitní obsah," vysvětlil ředitel, ale zároveň dodal, že by rád získal Karla Kováře, který je známý pod přezdívkou Kovy. "Fascinuje mě, jak dovede strhnout mladé třeba k dějepisu," zdůvodnil Černý.


V příštím článku se můžete těšit na velký rozhovor se ředitelem školy.


Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy